Sosyal Medya

Of Ve Hayrat'ta Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Trabzon'un Of ve Hayrat ilçelerinde düzenlenen ÖSS ve OKS kurslarında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden Of Kaymakamı Cengiz Yücedal ile Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Of Kaymakamlığı ile Nuhoğlu Vakfı'nın yaptığı iş birliği sonucunda ilçede bu yıl ikincisi açılan ÖSS ve OKS kurslarında eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek, bir süre görüştü.
     Okulun konferans salonunda düzenlenen törene ise Yücedal ile Nuhoğlu'nun yanı sıra Sürmene Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal, Of Belediye Başkanı Oktay Saral, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Kıyıcık Belediye Başkanı Hasan Çakır, Gülderen Belediye Başkanı Murat Öztürk ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
     Yücedal, törende yaptığı konuşmada, öğrencileri çıktıkları yolda yalnız bırakmadıklarını, her zaman onların yanında olduklarını söyledi.
     Öğrencilere okumaları için bir fırsat verildiğini ifade eden Yücedal, ''Öğrencilere düşen görev de çalışıp başarılı olmalarıdır. Böylece dünyaya, insanlığa katkıda bulunacak insanlar olursunuz, bizler de bundan gurur duyarız'' dedi.
     Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nuhoğlu ise öğrencilere seslenerek, ''Herkes hocalardan ders alarak, kendisini hazırlayarak bu günlere geldi. Ancak sizin sahip olduğunuz imkanlara sahip olmadan buraya geldiler. İnanıyorum ki siz bizden daha iyi olacaksınız'' diye konuştu.
     Öğrencilerin başarılı olmasından başka bir istekleri olmadığını vurgulayan Nuhoğlu, şunları söyledi:
     '''Nasıl destek istiyorsanız yapmaya hazırız, ama bizler de başarılı olmanızı istiyoruz. 5-10 yıl sonranın hayalini kurun ve çıkın öğretmenlerinize 'ben bu olmak istiyorum' diyin ve 'bu yolda ne yapabilirim' diye sorun.''
     Konuşmaların ardından geçen yıl düzenlenen kurslara katılıp fen liseleri veya üniversitelere yerleşen 13 öğrenciye ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız ile bazı şube müdürlerine katkılarından dolayı vakıf tarafından birer dizüstü bilgisayar hediye edildi.
     Of'taki programın ardından katılımcılar Hayrat ilçesine giderek burada düzenlenen kursları incelediler ve öğrencilerle sohbet ettiler.
     Hayrat İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda kantininde düzenlenen programda da yapılan konuşmaların ardından başarılı olan 2 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ardından Gülderen Belediye Başkanı Murat Öztürk, yaptığı katkılardan dolayı Nuhoğlu'na plaket verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.