Sosyal Medya

Sırada kimse kalmasın

Vatandaşın sıra bekleme çilesi sona eriyor. Şehir merkezinde "Hızlı Hizmet Noktaları" oluşturuluyor.Vali Nuri Okutan'ın, Trabzon'da göreve başladığı ve şehrin sorunlarını tanıma yönelik olarak yaptırdığı anket sonuçlarına göre, vatandaşın kamu hizmetlerinden memnun olmadığı ortaya çıkmıştı. Vali Okutan, kamu hizmetlerinden memnuniyetsizlikte Trabzon halkının genel olarak personelin diyalog, güler yüz eksikliğini negatif olarak ifade ettiklerini belirtmiş ve bu doğrultuda personelin halkla ilişkiler ve diyalog kurma noktasında hizmet içi eğitime tabi tutulduğunu ifade etmişti.

Trabzon'da eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sevgi evleri, gençlik ve toplum merkezleri gibi önemli projeleri hayata geçirmeye başlayan Vali Okutan, vatandaşın kamu hizmetlerinden olan memnuniyetsizliğini de ortadan kaldırmak ve vatandaşa hızlı hizmet sunmak için "Hızlı Hizmet Noktaları" oluşturulması yönünde çalışmalara başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ek binasında yapılan Hızlı Hizmet Noktası Eğitim Semineri'ne katılan Trabzon Valisi Nuri Okutan, "Hızlı Hizmet Noktaları"nın hayata geçmesiyle kamuda "git, üç gün sonra gel" devrinin biteceğini söyledi.

Seminerle birlikte vatandaşın kamu hizmetlerinden memnun olmaması konusunda öz eleştiri yapacaklarını belirten Vali Nuri Okutan, "Vatandaşımız kamu hizmetlerinden memnun değilse bu bizim sorunumuzdur. Şehrin en büyük mülki irade amiri olarak başta da benim sorunumdur. Vatandaşın sorunlarını, sıkıntılarını ve memnuniyetsizliğini sizlerle birlikte çözeceğiz. Siz benim mesai arkadaşlarımsınız ve vatandaşın sıkıntısı bizim öncelikli görevimizdir. Bu sorunları en kısa zamanda çözeceğiz. Hizmetin hızlandırılması amacıyla şehrin merkezinde bir yer yapacağız. Başında vali yardımcımız yada ilgili daire amirimiz olacak. Vatandaşımız buraya başvurduğu zaman anında cevap alacak. Öyle git, üç gün sonra gel devri bitecek. "Hızlı Hizmet Noktası"yla halkımıza en iyi, en hızlı hizmeti sunmak amacındayız" şeklinde konuştu.

Kaynak:

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.