Sosyal Medya

GÜNCEL

İnternet Medyası Derneği genel kurulu yapıldı!

İnternet Medyası Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Hadi Özışık'ın aday olmadığı genel kurulda başka başkan aday çıkmadı.İnternet Medyası Derneği'nin olağan genel kurulu yapıldı. İnternet medyasının yasal haklarını güvence altına almak ve sektörün gücünü büyütme hedefiyle kurulan İMD, genel kurulda başkan ve üyelerini seçemedi.

Dernek Başkanı Hadi Özışık'ın aday olmadığı genel kurulda, başka başkan adayı çıkmazken, Dernekler Yasası'na göre Divan Heyetinin seçilebilmesi için gerekli olan yeter sayısı oluşmadı.

 

HADİ ÖZIŞIK: "SEN ÇEKİL BİZ YAPALIM DİYENLER NEREDE?"

Genel Kurulda bir konuşma yapan Hadi Özışık, 3 yıl önce söylediği gibi aday olmayacağını tekrarladı. "Yıllarca görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştığını, İnternet Medyası Yasası üzerine istedikleri sonucu alamadıklarını, yıllardır Hadi Özışık başkanlığından şikayet edenlerin genel kurulda çil yavrusu gibi dağıldığını" vurgulayan Hadi Özışık "Başkanlık hevesi içerisinde olanlar bu genel kurulda yok. Sen çekil biz yapalım diyenler ortada yok. Biz bu yönetimde neden yokuz diye ağlaşanların hali içler acısı, hani nerdesiniz?" dedi.

"AİDATLAR ARTTIRILSIN DİYENLER AİDATLARINI BİLE ÖDEMEDİ"

Geçen 3 yıl önce oluşturduğu yönetim kurulundaki bazı isimlerin kendisini hayal kırıklığına uğrattığına vurgu yapan Hadi Özışık genel kurul salonunda aidatların artırılması yönünde fikir belirtip "Ne var bunda ben bu parayı öderim diye caka satanlar kendi aidatlarını dahi ödemedi. Yönetim kurulunda olmasına rağmen sadece 1 defa geldi. Hakeza yine başkanlık koltuğuna oturmak isteyen arkadaşımız 3 yılda sadece bir defa toplantıya geldi. Biz bir de ağlıyoruz. 'Yasamız niye çıkmadı? İtibar sahibi neden olmadık?' Kardeşim senin itibarın yerlerde sen kendi kendini itibarsızlaştırmışsın." diyerek eleştiride bulundu.

YETER SAYISI OLMAYINCA GENEL KURUL GERİ BIRAKILDI

Bu konuşmanın ardından divan heyetinin oluşması için gerekli olan yeter sayısı arandı. Sağlanması gereken sayı oluşmayınca genel kurul toplantısı tüzük gereğince geri bırakıldı.

En geç 6 ay içinde yapılacak toplantıya üyeler, tüzükte belirtilen esaslara göre yeniden çağrılacak.

eski yönetim

 

Başkan   Hadi Özışık Başkan Yardımcısı Fügen Toksü Serkan Kalemciler      Genel Sekreter    Engin Sağ   SaymanCengiz  Ekrem Teymur Üyeler  Doğan Akınİbrahim Erdoğan   Gülin Çeliker  Ahmet Yeşiltepe  Denetim Kurulu   İlkan Gökyılmaz   Ahmet Saydam YalçınVeyis Dinçer

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.