Sosyal Medya

Giresun

Giresunlu Yetimlerin Yüzü Güldü

Geçtiğimiz yıl 730 yetimini ve yoksulunu giydiren Giresun Federasyonu bu sene 1001 yetime ulaşmayı hedefliyor.“Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında “Kalplere Uzanan Eller” sloganıyla yapılan kampanyada Giresun ve İlçelerinde ihtiyaç sahibi her çocuğa ayakkabı ve giysilerin yer aldığı bayramlıklar dağıtıldı.

 

Bayramlıkların teslim töreni 16.07.2015 Perşembe günü saat 12.00'de yapıldı. Giresun Ayvasıl Restauranat’ta Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar’ın konuşmasıyla başlayan törende yetimlerle buluşan yetkililer bayram sevincini bayramdan önce çocuklarla yaşadılar.

Finansmanı Giresun Federasyonu tarafından temin edilip organizasyon ve dağıtımı Deniz Yıldızı Derneği tarafından gerçekleştirilen ve geçtiğimiz yıl 730 yetim ve yoksulunu giydiren Giresun Federasyonu bu bayramda da kolları sıvadı. Hedeflerinin 1001 olduğunu söyleyen federasyon yetkilileri bu hedeflerine Kurban Bayramıyla birlikte ulaşabileceklerini söylediler.

 Törene Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Federasyon yönetim kurulu üyeleri Coşkun Çalık, Halil Kütük, İbrahim Balcıoğlu, Ali Alim, Sebahattin Kayas, Temel Bilecan, Giresun Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Davut Akgül  ve bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, her bayramda olduğu gibi bu bayram da yine yardımseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yüzlerinin güldüğünü söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yaptığı konuşmada Federasyon Başkanı Hasan Turan’a teşekkür etti, Kara; “Hasan Başkanın Giresun için yaptıkları her türlü övgüye layıktır ve Giresun’u her alanda en iyi şekilde temsil etme yeteneğine sahiptir” dedi.

 Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise Giresun Dernekler Federasyonu ve Deniz Yıldızı Derneğini kutlayarak yapılan yardımların anlamlı olduğunu söyledi.
Federasyon Başkanı Hasan Turan da duygularını şöyle dile getirdi; “Müslümanların hayırla yarıştığı bu mübarek ayda Giresun’umuzun muhtaç çocuklarına yalnız olmadıklarını gösterdik. Bu çocuklar bizim geleceğimiz, onlara sahip çıktığımız oranda geleceğimize güvenle bakabiliriz. Yardımlarımız her yıl daha fazla yetim ve yoksula ulaşarak devam edecektir” dedi.

Giresun’da bin bir çocuğa yardım hedefiyle yola çıktıklarını belirten Federasyon Başkanı Hasan Turan  “Giresun Federasyonu olarak geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimizi her yıl Deniz Yıldızı Derneğiyle birlikte gerçekleştirmekteyiz. Burada sembolik bir tören gerçekleştirmiş olsak da Giresun genelinde bin bir çocuğa ulaşma hedefi koyduk. Şu anda geçen seneki sayıyı yakalamış durumdayız ve bu seneki hedefimize ulaşmak için çalışacağız. Burada bu etkinliği gerçekleştiriyoruz çünkü Sivil Toplum Kuruluşları olarak vesile olduğumuz bu yardımların sahiplerine ulaştığını yardım edenlere göstermeliyiz. Yaptıkları yardımların amacına ulaştığını görmeliler” dedi. Federasyon Başkanı Turan, Giresun ve İstanbul’da 500 çift ayakkabı ve 250 paket Ramazan kumanyası dağıtımını gerçekleştirdiklerini de belirtti.
 Program Nuri Genç Hocanın yaptığı dua ve çocuklara hediyelerinin dağıtımı ile son buldu

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.