Sosyal Medya

GÜNCEL

Trabzon Öğrenci Yurdu İftarı?na Muharrem Usta Damgası

TLYD iftarına Dernek Başkanı Soysal Algan ve Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta?nın konuşmaları damgasını vurdu.Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği’nin geleneksel iftarı, dernek merkezinin bahçesinde gerçekleştirildi. Halk arasında Fındıkzade Trabzon Öğrenci Yurdu olarak da bilinen derneğin iftarına siyasetçiler fazla ilgi göstermezken, yine Trabzon’un İstanbul’daki önemli isimleri katıldı. Programa Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ali Uzunay, İş adamı ve Trabzonspor’un son kongredeki başkan adaylarından Muharrem Usta, Trabzonspor eski yöneticisi ve eski TFF temsilcisi Taylan Üner, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir ve yardımcıları Hüseyin Ayaz ve Salih Zeki Durmuşoğlu, Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Durmuşoğlu, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İTÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Muhammet Şahin ve daha çok sayıda ünlü isim katıldı.

 

Muharrem Usta’ya övgüler

Topluca açılan iftardan sonra mikrofona gelen Dernek Başkanı Soysal Algan, her zamanki renkli üslubuyla yaptığı konuşmasına “hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım, burada böylesine dost ve kardeşlik atmosferinde bir araya gelmemizin çok önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyor ve hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladı ve ardından “Bu memleket tarihte Türktü. Bugün de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır” deyince davetlilerin coşkulu alkışlarıyla karşılandı. Sözlerine Trabzonspor ile devam eden Başkan Soysal Algan, “Trabzonspor’umuzun son yıllardaki sportif ve daha da önemlisi idari anlamda içinde bulunduğu durum, hepimizin sıkıntısıdır ve üzüntüsüdür. Trabzonlular ve Trabzonsporlular bu durumu hiç hak etmemektedirler. Trabzonspor’umuzun bir an önce o muhteşem prestijine yakışır hale gelmesi için elimizden geleni yapmamız hepimizin en asli görevidir. Trabzonspor’umuza faydalı olabilecek kapasitedeki insanlarımız kesinlikle bu görevden kaçmamalıdır diye düşünüyorum. Trabzonspor Basketbol takımının son yıllardaki başarısı bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Avrupa Kupası’nda şampiyonluğu son anda kaybetmiştir, ancak göstermiş olduğu inanılmaz başarı ve performansıyla gönüllerimizi fethetmiştir” diyerek, başarının perde arkasındaki mimarı olarak nitelediği Muharrem Usta’ya övgüler yağdırdı ve kendisini konuşma yapmak üzere kürsüye davet etti.

 

Avrupa’da final mümkün…

 

Muharrem Usta, yakın dostu Soysal Algan’ın ısrarı üzerine konuşma yaptığını vurgulayarak başladığı sözlerine şöyle devam etti. “Trabzon ve Trabzonspor bizim için çok büyük bir değer ifade ediyor. İki sene önce buraya iftara seçimi kaybetmiş bir aday olarak gelmiştim. Bugün de gelinen duruma baktığımızda üzüntülüyüz. Canımız sıkkın. Yakında yine bir seçim atmosferine gireceğiz. Biliyorsunuz bir seçim söz konusu olduğunda aday olacaklara gaz verenler çok olur. Soysal da bana burada biraz üfledi ama Trabzon’un bu ismi var olduğu sürece çok sayıda talipli olacaktır. Henüz seçim kararı alınmamış olmasına rağmen çeşitli adaylarımız var. Trabzon’da basketbol finalinde kapalı spor salonunda 10 bin kişi inanılmaz bir birliktelik gösterdi. Gruplar asla birbirlerini ötekileştirmeden hep birlikte takımlarına destek verdiler. Takım son salisede maçı kaybettiğinde salonun üçte biri ağlıyordu. Ben de o salondaydım. Gözümün önünden şu geçti: Trabzonspor futbol takımının Türkiye’de hakkı yenebilir. Şampiyonluğu elinden şikeyle alınıyor olabilir. Çeşitli haksızlıklara uğruyor olabilir. Ancak bizim Trabzonspor’umuz Avrupa’da bir final oynayamaz mı? Henüz bir-iki yıllık basketbol takımı bunu başarabiliyorsa bu kadar geleneği olan futbol takımıyla Avrupa’da bu finalleri göremez miyiz? İnanıyorum ki Trabzonspor markasının büyüklüğüne yakışır, iyi bir yönetimle Trabzonspor’umuzun değil Türkiye’de Avrupa’da final oynayacak takım olduğuna kesinlikle inanıyorum.

 

Gelecek hakkında karamsarım. Bütün ümidim…

 

Trabzonspor’un geleceği hakkında karamsarım. İki yıl önceyle bugünü kıyasladığımda, ne sportif, ne ekonomik ne de taraftarımızın birlikteliği anlamında bugün daha iyi durumda değiliz. Trabzonspor’da birlik sağlanmadığı sürece kim başa gelirse gelsin, bu işin sonu bizi mutlu etmeyecektir. Bizim sorunumuzun başkanın kim olacağı sorunu olmadığını, asıl önemli olanın bu camianın tepeden tırnağa birleşmesi için büyük bir seferberliğe girişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu seferberlikte kimin üzerine ne kadar görev düşüyorsa, bu kişiler görevlerini yapmadığı sürece biz daha nice yıllar içimiz kan ağlayarak Trabzonspor’un içine düştüğü durumu konuşuyor olacağız. Bütün ümidim, Trabzonspor için elini taşın altına koyması gereken milyonların bu bütünlüğü sağlayacak şekilde hareket etmesini ve seçimde de büyük bir birliktelikle geleceği inşa etmesidir.”

 

TLYD Başkanı Soysal Algan’ın ev sahibi sıfatıyla Muharrem Usta’yı kürsüye davet etmiş olmasına rağmen hazirunda bulunan Trabzonspor başkan yardımcısı Ali Uzunay’a söz hakkı vermemesi davetliler tarafından yadırgandı.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.