Sosyal Medya

GÜNCEL

Güle güle büyük usta

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan son yolculuğuna uğurlandı. Usta isim için çin ilk tören Cemal Reşit Rey Konser Salonu?nda düzenlendi.Hastalığına yeniş düşüp Acıbadem Hastanesi’nde 66 yaşında hayata gözlerini yuman Kayahan için ilk tören Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlendi. Törene Kayahan’ın arkadaşları, çok sayıda sanatçı ve sevenleri katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı AV. Murat Hazinedar çelenk gönderdi. Kayahan’ın çok güzel şeyler yaptığını kaydeden Arif Sağ ,”Kayahan çok güzel şeyler yaptı, çok güzel şeyler bıraktı” dedi. Opera sanatçısı Hakan Aysev ise, “Çok büyük bir değer. Çok büyük bir kayıp. Onun değimiyle o adını gerçekten göklere ve yüreklere yazdı” diye konuştu. Törende bir konuşma yapan Suat Suna da, “Çok büyük bir kayıp. Yeri zor dolacak hatta dolmayacak. Biz baba oğul gibiydik” ifadelerini kullandı. Nilüfer de çok üzgün olduğunu ve Kayahan’ın 35 yıllık arkadaşı olduğunu söyledi.

Cenazeye Erdoğan da katıldı

 

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kayahan, son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ön safta cenaze namazı kıldı.

Kayahan'ın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı... Tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düşüp 66 yaşında hayata gözlerini yuman Kayahan için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayahan’ın eşi İpek Açar, kızları Aslı Gönül ve Beste'nin yanı sıra, Hakan Peker, İskender Paydaş, Oya Başar, Erol Evgin, çok sayıda sanatçı dostu ve sevenleri katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi nedeniyle cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Kayahan’ın eşi İpek Açar, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Kayahan’ın sevenleri uzun süre gözyaşı döktü. Ünlü sanatçının Türk bayrağına sarılı tabutunun üzeri çiçeklerle süslendi. Kayahan’ın cenazesi öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.