Sosyal Medya

GÜNCEL

Erdoğan, 20 yıl sonra ilk kez oraya gidiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yıl aradan sonra oraya giden ilk Türk lider.Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kolombiya, Meksika ve Küba'yı kapsayan Güney Amerika turuna çıkıyor. Erdoğan 20 yıldan sonra bölgeyi ziyaret eden ilk Türk lider... CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika turu için bugün yola çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 9-10 Şubat'ta Kolombiya'yı, 10-11 Şubat'ta Küba'yı, 11-12 Şubat'ta da Meksika'yı ziyaret edecek. 

Erdoğan bu 3 ülkenin lideriyle de önemli görüşmeler gerçekleştirecek. CumhurbaşkanıErdoğan'ın Latin Amerika'ya yapacağı bu ziyaret ayrıca önem taşıyor. Türkiye 20 yıl sonraCumhurbaşkanı sıfatıyla bölgeye üst düzey ziyaret gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca Küba ziyareti de merakla beklenen Erdoğan, sağlık durumu el vermesi durumunda Küba'nın efsane devlet başkanı Fidel Kastro ile bir görüşme gerçekleştirecek. 

Ziyaretler sırasında bir takım anlaşmaların imzalanması beklenirken, Erdoğan'ın yapacağı ziyaretlerle ilişkilerin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor. 

REKORTMEN BÖREKÇİYE BEŞTEPE DAVETİ

Bursa'da yaptığı 2023 metrelik börekle Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Hasan Acar önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ulu Cami'de cuma namazı çıkışı börek ikram etti. Acar Erdoğan'ın kendisini saraya davet ettiğini söyledi. 

SABAH

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.