Sosyal Medya

AÖF kayıt yenileme işlemleri ve tarihleri!

AÖF'de Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayacak.AÖF final sınavlarının ardından öğrencilerde kayıt telaşı başladı. Şimdiden Bölüm ücretleri ne kadar? 2015 AÖF Bahar kayıt yenileme harçları ne zaman, nereye, nasıl yatırılacak? gibi sorular öğrencilerin aklında soru işareti olarak kalıyor. İşte tüm sorulara cevaplar haberimizde. AÖF'de Baha Dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayacak ve 4 Mart 2015 Çarşamba günü sona erecek. Mazeretli kayıt tarihi olarak ise 3-4 Mart tarihleri gösteriliyor. 

AÖF'te ders ekleme ve ders silme işlemleri nasıl yapılıyor? 

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme ve ders seçme işlemleri AÖF'ün sitesinde yapılıyor. İktisat ve işletme fakültelerinden ders alan AÖF öğrnciler, 23 Şubat 2015 Pazartesi'den 4 Mart 2015 Çarşamba'ya kadar ders seçimlerini yapabilecekler. 

AÖF Ders Kaydı Nasıl yapılır? 

Açıköğretim Fakültesi ders kayıtlarında, öğrencilerin kayıt işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilmesi için 30 krediyi geçmemesi gerekiyor. Alttan ders alan öğrenciler için ise toplam kredi 45'i geçmemelidir. 

AÖF Kayıtları nereden yapılır? 

Açıköğretim Fakültesi'ne kayıt yaptıracak olan öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek, rahatlıkla işlemlerini halledebilirler. 

AÖF harçları nasıl ve nereye yatırılır? 

AÖF harçlarını yatırmayan öğrenciler, ders kaydı veya yeni kayıt hakkını elde edemezler. AÖF harçları Vakıfbank'a yapılıyor. TC Kimlik nurmaları ile bankaya giden öğrenciler, ATM'lerden veya gişeden kayıt harçlarını kolaylıkla yatırabilirler. 

AÖF harç ücretleri 

Açıköğretim Fakültesi harç ücretleri 205 lira olarak belirlendi. 

Açıköğretim Fakültesi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, aşağıda iletişim bilgilerinden yararlanabilir: 

e-Posta : [email protected] ÇAğrı Merkezi : 444 10 26 AÖF büro adresleri : http://www.anadolu.edu.tr/tr/acikogretim-sistemi 

CNNTURK

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.