Sosyal Medya

Trabzon

Kuzeyyıldızı TS, Trabzon Federasyonuna Katıldı

TS Başkanı İE. Hacıosmanoğlundan sonra Kuzeyıldızı TS Başkanı İ. Öksüzde TDF ile yollarını ayırdı.Trabzonspor Kulübü yönetimiyle organik işbirliğinde olan Kuzeyyıldızı Trabzonsporlular derneği başkanı İsmail Öksüz ve yönetim arkadaşları 31 Ocak 2015 akşamı sürpriz bir teşekkür ziyareti için İstanbul Trabzon Federasyonu başkanı Dursun Çağlayanı makamında ziyaret etti.

Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından Feshane’de düzenlenen Trabzon günlerinde Trabzonspor başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’nun protokol töreni sonrası salonu terk etmesi ile başlayan TDF-TS gerginliği Kuzeyyıldızı TS’nin de TDF’den ayrılmasıyla yeni bir ivme kazanmış oldu.

Trabzonspor Platformunun düzenlediği 25 Ocak TFF İstinye protestosuna aktif destek verdikleri için Trabzon federasyonu yönetimine teşekkür ziyaretinde Başkan İsmail Öksüz TF Başkanı Dursun Çağlayan’a Trabzonspor forması hediye etti.

Öksüz, Bundan sonra Trabzon’a ve Trabzonspor’a ciddi destek veren, Proje üreten, Trabzon’un siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal meseleleri için mücadele eden, Bu görevinde siyasi malzeme olmayan bütün derneklerle işbirliği yapacaklarını, Kendi üzerlerine düşen görevleri ciddiyetle yerine getireceklerini, Muhatap STK’lardan da Trabzonspor’un her platformda gerektiği gibi desteklenmesini beklediklerini beyan etti.

Bir örnek sunan Öksüz, Daha yeni bir uygulama ile Trabzon’un doğu Karadeniz bölgesinin merkezi durumuna vurulan bir darbeden bahsetti.

Uzun yıllardır Trabzon merkezli olarak Doğu Karadeniz’de Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü görevini üstlenen Trabzon.  Rize, Artvin (Hopa), Giresun illerini bünyesinde barındıran Bölge Müdürlüğünün kapsamından Rize ve Artvin-Hopa gibi iller çıkarılarak, Artvin Hopa Merkezli Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü kurulması büyük şaşkınlık yarattı.
Trabzon’un son dönemde her konuda sahipsiz kaldığı bir kez daha belgelendi. Dedi.

STK’ların asli görevleri unutuldu, kişisel ikballer peşinde koşulur oldu, Bölge vilayetlerimiz kalkınırken Trabzon nüfus kaybetmeye devam ediyor, STK’lar horon kemence etkinlikleri düzenleyerek, tereyağı-peynir sattırarak bütçe yapıyor Trabzon’un sosyal-Siyasi meseleleriyle ilgilenmiyorlar gibi duyarlılıklarını gündeme getirdi.
Bu amaçla bugünden itibaren bir üst kuruluş olarak Trabzon Federasyonu ile dayanışma içinde olacaklarını açıkladı.

TF Başkanı Dursun Çağlayan Trabzon’un bütün sorunlarıyla ilgili olduklarını, İmkânlar dâhilinde mücadele verdiklerini beyan ederken, Bu gibi büyük meseleler bizi aşıyor. Bunlarla büyük STK’larımız ilgilenmeli, Bizim gücümüz buna yetmez dedi. “Kendisini ikaz ederek; Büyük STK derken, zengin kulüplerini, İktidara yakın STK’ları kastediyorsanız yanılıyorsunuz dedik, Bir il için federasyon en üst STK’dır. “ Kendilerinin vereceği tepkiyi küçümsememelerini hatırlattık.

Seçim yaklaşıyor, Birçok STK başkanı ve temsilcisi Geçen yerel seçimlerde gördüğümüz gibi siyasi partilerden Mv. A. Adayı olmaya hazırlanıyor.
Kimsenin siyasi ikbaline kota koymaya hakkımız yok, Lakin kişisel ikbali uğruna başında veya yönetiminde bulunduğu STK’ın asli görevinin gereğini yapmaktan çekinen kişileri deşifre etmekte haberci olarak bizim görevimizdir.

Bu konuda TDF ve Başkanı Mustafa Demir’in ve federasyon üyelerinin hiçte parlak karnesi yok, Son yerel seçimlerde sergiledikleri davranışlar nedeniyle TDF Önce Trabzon için değil, Kendi siyasi ikballeri için bulundukları konumu koruduklarına şahit olduk.  Pekçok tepkilerimiz oldu, Ciddiye bile alınmadık, Bizde kendilerini ciddiyetle objektif takip etmeye devam ediyoruz.

Toplantı tanışma konuşmasına dernek etkinlik haberleri yapmamaya karar verdiğimi beyan ettikten sonra, STK’larımız asli görevlerinin gereğini yapmıyorlar. Başta iktidarın ve diğer kurumların Trabzon hakkındaki olumsuz uygulamalarını eleştirmek alternatif projeler sunmak olduğunu adeta bilmiyorlar dedik. Bu konuda eleştiri haberleri yapmaya devam edeceğimizi beyan ettik.

Burada Başkan İ. Öksüz’e hitaben, Görüldüğü üzere TFF İstinye’ye karşı yapılan yürüyüş protestoları işe yaramıyor. Gelin artık şu şampiyonluk kupasını istemekten vaz geçelim, Bir teneke parçasından ibaret olan kupa bırakın FB müzesinde kalsın, Bu utanç onlara yeter biz bu işin sefasını sürelim diyerek.
2010-2011 Türkiye şampiyonu Trabzonspor, Bunu TFF Ve Cum. Başkanı hariç bütün kurumlar kabul etti. Mahkemeler Mahkûm etti, Yargıtay tasdik etti, UEFA, FİFA, CAS kabul etti, Avrupa şampiyonasına katıldık, Daha neyin onayının peşindeyiz.
O teneke kupayı verseler bile almamaya çalışalım, Her platformda TS’nin tescilli şampiyonluğunu çalanları emek hırsızı, Kupa hırsızı, Hukuk katilleri, Partizan TFF, A. Yıldırım Federasyonu, RT. Erdoğan federasyonu, gibi birçok sloganla gündeme taşıyalım, Hukuk ve sportif konferanslar verelim, 81 Vilayet ve Avrupa’da basın açıklamaları ile gündemde tutalım, Tişört, çıkartma,  çocuklara yönelik hikâye kitapları yazdırarak, karikatür çizdirerek emek hırsızlarını deşifre edelim.
Karadenizli gibi işi gırgıra alalım, Kupayı ciddiye almaktan vaz geçelim dediğimde.
Sayın İ. Öksüz; “Benim için değil ikazını yaparak” Başkan İE. Hacıosmanoğlu, Genel kurulda Kupa bizim namusumuzdur diyerek delegelerden oy talep ettiği için vazgeçemeyiz dedi.

Bizde Namus kelimesi böyle işler için kullanılmamalı, İE. Hacıosmanoğlu pek çok dil sürçmesi hatalar yapıyor, Bunu da böyle görmezlikten gelelim dediğimde, Gelemiyoruz dedi.

Evet Israr ediyoruz, Kupa Trabzonlunun namusu olamaz, Trabzonspor’un bir başarısının basit bir simgesidir, TS’nin başarısı ise pek çok resmi yetkili kurum tarafından tasdik edilmiştir, Artık zorlamaya gerek yoktur.
Ülkemizin yaşadığı 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu sonrası geldiğimiz konumda politik iradenin baskısı ile hukukun kaldığı acizlikler Trabzonspor’a rahmet okutacak şekilde olduğunu görüyoruz.
Ülkenin bu gerçeklerini görmezden gelerek Adalet için yürüyoruz gerekçesi iel taraftarı yollara düşürmek asla netice vermeyecektir.
İstanbul Taraftarı bu uygulamadan bezdi, yeni bir kan için hedef Ankara dendi şimdi TS Ankara’da benzer bir yürüyüş düzenlemekle meşgul,  Hiçbir netice alınmayacağını iddia ediyoruz, İşin en basit yöntemiyle uğraşıyoruz ve taraftarı bezdiriyoruz, Lütfen daha reel projeler üretelim, Derdimiz bir teneke parçası olmasın, O teneke parçasına NAMUS gözü ile bakmayalım, Şampiyonluk tescilli olarak TS’a verilmiştir. TFF tasdiki er veya geç olacaktır. Sabırlı olalım ve 2011’i aşarak gündeme gelelim.

Bu günkü TS’nin başarısızlıklarını 2011 ile örtmeye çalışmak, ayrı bir ayıptır, Taraftarı aptal yerine koymaktır, Taraftar bu konuda uyanmıştır Daha fazla kendimizi aldatmayalım.

Abdullah Gözaydın

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.