Sosyal Medya

SPOR

Trabzon güldü Rize üzüldü

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Bordo-Mavili takım Avni Aker'de Çaykur Rizespor'u konuk etti.TRABZONSPOR: 3 - ÇAYKUR RİZESPOR: 2

Gol: Dk. 11' Medjani, 57', 75' Sefa (Trabzonspor), 28' Deniz, 65' Kweuke(Çaykur Rizespor)

STAT: Avni Aker

HAKEMLER: Mustafa Kamil Abitoğlu, Mehmet Cem Setmen, Adil Sinem

TRABZONSPOR: Fatih Öztürk, Bosingwa, Medjani, Belkalem, Constant, Fatih Atik, Yusuf, Mehmet Ekici, Sefa, Özer, Cardozo
YEDEKLER: İbrahim Demir, Aykut Demir, Mustafa Akbaş, Soner Aydoğdu, Salih Dursun, Serdar, Yatabare
TEKNİK DİREKTÖR. Ersun Yanal

ÇAYKUR RİZESPOR: Serkan, Deniz, Giray, Sylvestre, Kıvanç, Ümit, Viera, Koray, Eren, Holosko , Kweuke
YEDEKLER: Aykut Erçetin, Sezer, Kağan, Orhan, Engin, Lualua, Ali Adnan
TEKNİK DİREKTÖR: Hikmet Karaman

***

- Karşılaşmada son düdük. Trabzonspor: 3 - Çaykur Rizespor: 2

- 90' Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yatabare'nin ortasında Salih'in kafa vuruşunda top kaleci Serkan'da kaldı.

- 86' Trabzonspor'da Sefa Yılmaz'ın yerine Salih Dursun oyunda.

- 81' Bordo mavili ekipte Fatih Atik sarı kart gördü.

- 81' Trabzonspor'da Oscar Cardozo'nun yerine Mustafa Akbaş oyunda.

- 80' Çaykur Rizespor'da Filip Holosko'nun yerine Lomano Lua Lua oyunda.

- 75' Goool! Sefa. Bordo mavililer sol kanattan ceza alanına yakın bir noktadan taç kullandı. Yusuf, Özer ile oynayıp ceza alanına koşu yaptı. Özer, ceza alanına koşu yapan Yusuf'a pasını çıkardı. Yusuf da boş durumdaki Sefa'ya oynadı ve Sefa da etkili bir plase vuruşla topu ağlara gönderdi.

- 71' Rizespor atağında Holosko, sağ çaprazdan hızla ceza alanına girdi ama topu ayağından biraz açınca savunma araya girdi.

- 68' Gelişen Trabzonspor atağında rakip yarı alanın ortalarında topla buluşan Mehmet, Kıvanç'ın müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Kıvanç sarı kart gördü.

- 65' Goool! Kweuke. Rakip savunma arkasına sarkan Kweuke, topu kontrol etti, hafif sağ çaprazdan ceza alanına girdi ve karşı karşıya pozisyonda düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi.

- 63' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu zor da olsa uzaklaştırdı.

- 61' Bu kez sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Sefa'ya faul yapan Eren sarı kart gördü.

- 59' Çaykur Rizespor'da Ümit Korkmaz'ın yerine Engin Bekdemir oyunda.

-59' Rizespor yarı alanında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Cardozo'ya faul yapan Giray Kaçar sarı karı kart gördü.

- 57' Goool! Sefa. Rizespor savunmasının uzaklaştıramadığı top Yusuf'ta kaldı. Yusuf'un sol kanattan ortasında arka direkte Sefa, etkili bir kafa vuruşu yaptı ve topu ağlara gönderdi.- 53' Sağ kanattan gelişen Rizespor atağında Holosko'nun ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

- 49' Rizespor sol kanattan geldi. Kweuke, ceza alanına kadar girdi ama içeriye çevirdiği topu savunma kornere gönderdi.

- 46' Trabzonspor'da Kevin Constant'ın yerine Mustapha Yatabare oyunda.

- İlk yarıda son düdük. Trabzonspor: 1 - Çaykur Rizespor: 1

- 42' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı.

- 41' Bordo mavililer, rakip yarı alandan sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı. Mehmet'in ortasında savunma topu kornere gönderdi.

- 38' Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topa ceza alanı dışından Mehmet gelişine çok sert vurdu ve kaleci Serkan topu mükemmel bir şekilde kornere çeldi.

- 35' Sol kanattan gelişen Rizespor atağında Deniz, ceza alanına yakın bir noktada Belkalem'in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Belkalem sarı kart gördü.

- 33' Bu kez Trabzonspor çok etkili geldi. Sol çaprazdan ceza alanına yapılan ortada Yusuf müsait durumda topa vuruşunu yapamadı.

- 32' Rizespor çok ama çok etkili geldi. Sağ kanattan ceza alanına hareketlenen Kweuke, sağ çaprazdan karşı karşıya pozisyonda kaleci Fatih'i geçemedi.

- 28' Goool! Deniz. Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Viera'nın kafa vuruşu direkten döndü ama dönen topu kale sahası içinde Deniz tamamladı ve skora eşitlik getirdi.- 27' Rizespor atağında Koray, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

- 21' Sağ kanattan gelişen Rizespor atağında Holosko'nun ceza alanına sert ortasında Kweuke'den önce savunmada Belkalem topu kornere gönderdi.

- 16' Trabzonspor atağında Sefa, sol kanattan son çizgi yakınlarından ceza alanına giren Sefa topu içeriye çevirmek üzereyken savunma araya girdi.

- 14' Sağ kanattan gelişen Rizespor atağında Koray, son çizgiye kadar indi ama Constant araya girerek topu taca gönderdi.

- 11' Goool! Medjani. Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada kafalardan seken topa kale sahası içinde Medjani kafa vuruşunu yaptı ve topu ağlara gönderdi.- 9' Sağ kanattan hızlı gelişen Trabzonspor atağında Bosingwa'nın son çizgi yakınlarından ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı.

- 8' Rizespor, rakip yarı alanın ortalarından serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Giray'ın kafa vuruşunda top üstten dışarıya gitti.

- 5' Gelişen Trabzonspor atağında Özer, ceza yayına kadar gitti ama savunmadan seken top kaleci Serkan'da kaldı.

- 3' Rizespor sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Belkalem topu uzaklaştırdı.

- 2' İlk atak Trabzonspor'da geldi. Sol kanattan ceza alanına giren Sefa, kale sahasına kadar sokuldu ama vurmakta geç kaldı.

- Ve karşılaşma başladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.