Sosyal Medya

BÖLGEHABER

Maltepe?de hamsi şöleni

Başkan Kılıç, hamsi ikram ettiği Maltepelilerden Fuar Projesinin gerçekleşmesi için siyasilere baskı yapmalarını istediBaşkan Kılıç, hamsi ikram ettiği Maltepelilerden Fuar Projesinin gerçekleşmesi için siyasilere baskı yapmalarını istedi

Maltepe Belediyesi’nin katkılarıyla Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) tarafından düzenlenen 2. Hamsi Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Altayçeşme Mahallesi’nde bulunan Organik Pazar’da gerçekleşen ve yaklaşık 3 ton hamsinin pişirildiği şölende, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Maltepelilere hamsi ekmek dağıttı.

 

Şölende konuşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepe’de birliğimizi beraberliğimizi pekiştiren, böyle güzel organizasyonları yapan başta Karadeniz Konfederasyonumuz yöneticileri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İkincisi gerçekleşen bu şölenin devamını diliyorum” dedi.

Maltepe’de kurmayı planladıkları M’Expo Center adını alacak “Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi Projesi” için Maltepelilerden destek isteyen Başkan Kılıç, “Önümüzdeki yıl genel seçimlerde siyasiler sizlerden oy isteyecekler. Maltepe için sizden rica ediyorum. Siz de onlardan bu projeye destek vermelerini isteyin, desteklemeyenlere siz de oy vermeyin” diye konuştu.

Uyuşturucu sorununun altında işsizlik nedeniyle gelecek endişesi yattığını ifade eden Kılıç, şunları söyledi:“O nedenle işsizlik sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacak olan Fuar Projemize sahip çıkmanızı istiyorum. Bunu sizlerden Maltepe’de yaşayan gençlerimiz için, geleceğimiz için istiyorum. Bu fuar projesiyle 25 bin kişiye iş olanağı sağlanacak. Bunu tek başıma hayata geçiremem. Ancak birlikte olursak bu nu başarırız,  sizler sahip çıkarsanız Maltepe’yi hep birlikte yeniden yaratırız. Halkın iradesinin karşısında hiçbir güç direnemez.”

Kılıç’a kemençe

Şölende KARKON Başkanı Tahsin Usta tarafından Başkan Ali Kılıç’a kemençe hediye edildi. Başkan Kılıç ve Tahsin Usta daha sonra horon tepen Maltepelilere katılarak birlikte horon çektiler.  Şölende Karadeniz folklor ekibinin horon gösterisinden sonra ünlü sanatçı Fuat Saka sahne aldı ve Karadeniz ezgilerini Maltepeliler için söyledi. (22.11.2014)

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.