Sosyal Medya

GÜNCEL

10 Kasım Atatürk'ün 76. Ölüm Yıldönümü

10 Kasım Atatürk'ün 76. Ölüm Yıldönümü Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 76. yıldönümü olan bugün, tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenler ve çeşitli etkinliklerle anılacak. 

 

 Ankara'daki ilk tören yarın sabah Anıtkabir'de düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanı, Büyük Önder'in 76 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te Anıtkabir'e çelenk koyarak, manevi huzurunda saygı duruşunda bulunacak.

 

Aynı anda tüm yurtta sirenler çalacak, bayraklar yarıya indirilecek ve saygı duruşunda bulunulacak. Anıtkabir, devlet töreninin ardından, vatandaşların ziyaretine açılacak.

Büyük Önder Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde  yurdun dört bir yanında düzenlenecek törenlerle sevgi ve özlemle anılacak. Büyük Önder'in yaşama gözlerini yumduğu saat 09.05'te tüm yurtta sirenler çalacak, saygı duruşunda bulunulacak. Saat 09.05'te tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerimiz ile Anıtkabir'de gönderlerdeki bayraklar yarıya indirilecek, güneş batımına kadar bu şekilde tutulacak.

Dolmabahçe Sarayı'nda ''Atatürk'ün Odası''nda da saat 09.05'de tören düzenlenecek. Odaya çiçek buketlerinin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve oda ziyarete açılacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.