Sosyal Medya

Sağlık

Kenan Işık öldü mü?

Kenan Işık yaşıyor. Milyonlarca seveni hayranı olan usta sunucu ve oyuncu Kenan Işık'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.Medya Takip Merkezi (MTM), magazin dünyasının Mart ayında medyada en fazla yer alan ünlülerini araştırdı. Gazete, dergi, TV kanalları ve internet siteleri üzerinden hazırlanan rapora göre 3 bin 815 adet haberle Acun Ilıcalı ilk sırada yer aldı. TESYEV’e 5 milyon TL , Edirne’de okuduğu İstiklal İlköğretim Okulu'na 38 bin TL bağışlayan Acun Ilıcalı, 24 yıl önce trafik kazasında kaybettiği anne ve babasının adına huzur evi ve rehabilitasyon yapacağı ile ilgili çıkan haberlerle Mart ayı gündeminde konuşuldu. Geçtiğimiz ay 4. kez baba olmanın mutluluğunu yaşayan Ilıcalı, kızı Melisa ile ilk kez görüntülenmesiyle de haberlere konu oldu. 

FLAŞ VE SON DAKİKA HABERLER YAYINDA! OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN! 

Mart ayında en çok konuşulan bir diğer isim ise 3 bin 793 adet haberle Kenan Işık oldu. Mart ayında spor salonunda yere düşerek başını betona çarpması sonucu beyin kanaması geçiren Ünlü tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık, gündeme damgasını vurdu. Işık, başarılı bir beyin ameliyatının ardından yoğun bakıma alınmıştı. Günlerdir uyutulan Kenan Işık'ın sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor. Kenan Işık’ı sırasıyla Necati Şaşmaz, Cem Yılmaz, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Kıvanç Tatlıtuğ, Onur Akay, Hülya Avşar ve Gülben Ergen takip etti. 

KENAN IŞIK'A YO?UN BAKIM TÜRKÜLERİ 

Uzun süredir yoğun bakımda uyutularak tedavi edilen Kenan Işık'tan yeni bir haber geldi. Son olarak vücudunun tepki vermesi ile yüzleri güldüren Kenan Işık yeni bir tedavi sürecine girdi. Yoğun bakımda usta tiyatrocu ve sunucu Kenan Işık'a nasıl bir tedavi uygulanmaya başlandı? İşte çok ilginç fakat faydalı son teknik. Beyin kanaması geçirerek ameliyat olan sevilen sunucu Kenan Işık Amerikan Hastanesi'nde müzikli tedaviye başladı. Türkü ve uzun hava dinleyen Kenan Işık reaksiyon olarak baş hareketleri yaptığı öğrenildi. Amerikan Hastanesi'ndeki tedavisi devam eden Kenan Işık'ın tedavi sürecinde yeni bir dönemece girildi. Kenan Işık'ın eşi Beril Işık, eşine Malatya türküleri ve uzun hava dinlettiklerini söyledi. Kenan Işık'a türkü ve uzun hava dinletiyorlar peki neden? Kenan Işık'ın durumunun umut verici olduğu söyleniyor. Kenan Işık'ın eşi Beril Işık, tedaviye yanıt verdiğini söyledi. Uyutulmaya devam edilen Kenan Işık'ın fizik tedavisine devam edilirken, tedaviden olumlu yanıt alındığı belirtildi. Beril Işık, eşine Malatya türküleri ve uzun hava dinlettiklerini söyledi. Kenan Işık'a dokunduklarında kıpırdayarak tepki verdiğini söyleyen Beril Işık, sabırlı olmaları gerektiğini belirtti. 

KENAN IŞIK KİMDİR? 

1947 yılında Yeşilyurt, Malatya'da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memur çocuğu. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu. Şiirler okudu, piyeslerde başrolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara'da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi'ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.  1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30'un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.