Sosyal Medya

Rize ve İlçelerinin Belediye Başkanları

30 Mart Yerel Seçimlerde Rize ve ilçelerinde Belediye Başkanlığını kazanan adayları tanıyalım...Yerel seçimlerde Rize ve ilçelerinde kazanan belediye başkanları ve aldıkları oyların dağılımı... Adayların aldıkları oylar ve özgeçmişleri...

rize-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1961 yılında Rize'de doğdu. 1984 yılında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olduktan sonra doktora eğitimini İngiltere WALES Üniversitesi istatistik Bölümünde tamamladı. 2004 yılında Profesör olan Kasap'ın 70'in üzerinde yurt içi ve yurt dışı bilimsel çalışması bulunuyor. 2008-2011 yılları arasında ÖSYM Yürütme Kurulu Üyeliği de yapan Kasap, evli ve 2 çocuk babasıdır.

guneysu-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1957 yılında Güneysu ilçesinde doğan Halil Turan, ilk ve ortaokulu Güneysu’da, liseyi Rize’de tamamladı. Gümüşhane Mareşal Çakmak Eğitim Enstitüsünden mezun olduktran sonra bir süre öğretmenlik yapan Turan, istifa ederek ticarete atıldı. Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

cayeli-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1970 yılında Çayeli ilçesinde doğan Doktor Atilla Esmen ilk ve orta öğrenimini Çayeli, lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini 1994 yılında tamamlayan Özmen yüksek lisans eğitimini ise Haydarpaşa Numune ve Eğitim Araştırma Hastanesi çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde yaptı. Bir çok ilde başhekimlik ve yöneticilik yapan Esmen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

pazar-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1965 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Pazar’da, lise tahsilini Ankara’da bitirdi. Dicle Üniversitesi Dış Hekimliği Fakültesini tamamladıktan Diş Hekimi olarak çalıştı. 2009 yerel seçimlerinde Pazar Belediye Başkanı seçilen Basa, ikinci kez bu göreve seçildi.

ardesen-secim-sonuclari.jpg

1970 yılında Ardeşen'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ardeşen'de tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Gültekin Yüksek Lisans Eğitimini Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde sürdürmektedir. Ak Parti kurucuları arasında yer alan Gültekin, Ardeşen İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Hakan Gültekin 4 yıldır İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Gültekin evli ve 3 çocuk babasıdır.


findikli-belediye-secim-sonuclari.jpg

1960 yılında Fındıklı’da dünyaya gelen Adnan Özbalaban, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. Rize köy Hizmetleri İl Müdürlüğü görevinde bulunan Özbalaban, 2004 yılından bu yana belediye başkanlığı görevini yürütmektedir. Özbalaban, evli ve 3 çocuk babasıdır.


camlihemsin-secim-sonuclari.jpg

1957 yılında Çamlıhemşin’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Çamlıhemşin’de tamamladı. Ak Parti Çamlıhemşin kurucu ilçe başkanlığı yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Çamlıhemşin İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bir çok sivil toplum kuruluşunda görev alan Haşimoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

hemsin-secim-sonuclari.jpg

1971 yılında Rize doğan Halim Kazım Bekar ilk ve orta öğrenimini Hemşin’de tamamladı. Ticaretle uğraşan Bekar Ak Partinin kurucu il başkan yardımcılığı ve Ak Parti Hemşin ilçe başkanlığı görevinde bulundu.

2009 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti’den Hemşin belediye başkan olarak seçildi. Halen Hemşin belediye başkanlığı görevini yürüten Halim Kazım Bekar evli ve 4 çocuk babasıdır.

iyidere-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1956 yılında İyidere ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini İyidere’de lise tahsilini ise Rize’de tamamladı. Gümüşhane Maraşal Çakmak Eğitim Enstitüsünde tamamlayarak 1 yıl vekil öğretmenlik yapan Mete, daha sonra ticarete atıldı. İki dönemdir İyidere Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mete, üçüncü kez göreve seçildi. Mete, evli ve 3 çocuk babasıdır.


derpazari-belediye-secim-sonuclari.jpg

1954 yılında Rize’de dünyaya gelen Yakup Samangül, ilk öğretimini Derepazarı’nda orta öğrenimini Rize’de tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olan Samangül, uzun yıllar öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra emekli oldu. AK Parti’de çeşitli görevlerde bulunan Samangül, evli ve 4 çocuk babasıdır.

ikizdere-belediyesi-secim-sonuclari.jpg

1954 yılında İkizdere’de dünyaya gelen doğan Hasan Kösoğlu, ilk ve orta öğretimini İkizdere’de lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisi olarak mezun olan Kösoğlu, Kırıkkale Pirinç Fabrikası ve Türkiye Elektrik Kurumunda yönetici olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren iki dönemdir görev yapan Kösoğlu, üçüncü kez bu göreve seçildi. Kösoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

kalkandere.20140331125832.jpg

1959 yılında Kalkandere’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Kalkandere’de, liseyi İstanbul’da tamamladı. Ticaretle uğraşan, evli ve iki çocuk babasıdır

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.