Sosyal Medya

Rize

MUHAMMED AVCI İL GENEL'DE HIZLI BAŞLADI

Rize İl Genel Meclisinde Muhammed Avcı görevi devraldı. İl Encümeni, Kaçkar Turizm Birliği ve Vilayetler Hizmet Birliğinde görevli üyeler belirlendi.Rize İl Genel Meclisi’nin Nisan ayı çalışmalarının ikinci birleşiminde İl Encümeni, Kaçkar Turizm Birliği ve Vilayetler Hizmet Birliğinde görev yapacak üyeler belirlendi.

Meclis Başkanı Muhammed Avcı başkanlığında devam eden nisan ayı çalışmaları doğrultusunda 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 25. maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 19.maddesi gereğince bir yıl (Nisan 2015 toplantısına kadar)  görev yapmak üzere, İl Genel Meclisinin kendi üyeleri arasından üç il encümeni üyeliklerinin gizli oy ve açık tasnif ile seçimi yapıldı.

meclis.20140408214946.jpg

Yapılan gizli oylama sonucunda mevcut 28 oyun tamamını alan M. Aydın Bilsel, Cafer Kuru ve Nurettin Baş İl Encümeni üyeliklerine seçildi.

Toplantının devamında ise Rize ve Artvin İl Özel İdarelerinin kurucu ortağı olduğu “Kaçkar Turizm Birliğinin”, Birlik Meclisine asıl üyelik için Ahmet Aksu, Musa Büyük, Yusuf Arısoy; yedek üyeliklerine ise Zeynep Akyıldız ve Mehmet Şamlı oy birliği ile seçilirken, Vilayetler Hizmet Birliğinin yapacağı olağan ve olağanüstü toplantılarda ilimizi temsilen görev yapmak üzere asıl üyeliğe Sabit Karafazlı, yedek üyeliğe ise İbrahim Türüt oy birliği ile seçildi.

muhammedavci.jpg

Meclis Başkanı Muhammed Avcı, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada İl Encümeni, Kaçkar Turizm Birliği ve Vilayetler Hizmet Birliği üyeliklerine seçilenleri tebrik ederek, “Seçilen arkadaşlarımızın meclisimize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hayırlı çalışmalar yapacaklarına inanıyorum” dedi.

 

İL GENEL MECLİSİ’NDE DEVİR TESLİM

Rize İl Genel Meclisi Başkanı Muhammed Avcı, Ardeşen Belediye Başkanı ve Eski İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin’den görevi devraldı.

devir1.20140408215030.jpg

2014 Yerel Seçimlerinin ardından İl Genel Meclisinin İlk toplantısında, İl Genel Meclisi Üyelerinin oylarıyla Meclis Başkanı seçilen Muhammed Avcı, İl Genel Meclisi Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreniyle Ardeşen Belediye Başkanı ve bir önceki İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin’den Meclis Başkanlığı görevini devraldı.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisinde yeni bir yapının oluştuğunu belirterek “Muhammed Avcı, il yönetiminde beraber görev yaptığımız bir arkadaşımız. Dolayısıyla meclis başkanı olarak seçilmesi bizleri ayrıca memnun etmiştir. Kendi bilgi birikimiyle ilimizin tüm ilçelerine hizmet edecek. Bizlerde elimizden geldiğince kendilerinin yanında olacağız. Kendisini tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

avci1.20140408215117.jpg

Meclis Başkanı Muhammed Avcı ise konuşmasında Gültekin’e bugüne kadar yapmış olduğu başarı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek şunları söyledi: “Hakan beyle il yönetiminde uzunca bir süre görev yaptık. Tevafuk etti bugün halef selef olduk. İl Genel Meclisini çok daha kurumsallaşmış bir şekilde bizlere bıraktıkları için Hakan bey ve İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarına ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bizler bu meseleyi bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Kendileri bu bayrağı gerçekten oldukça yüksek noktalara taşıdılar. Bizler de meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte bu bayrağı alıp daha yüksek noktalara taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.