Sosyal Medya

POLİTİKA

Gül ile Başbakan özel bir görüşme yapacak!

Gül ile Erdoğan, 10 Ağustos öncesi devlet gününde özel olarak bir araya gelecek.Türkiye 30 Mart yerel seçimlerinin ardından, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin atmosferine girmeye başladı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez halkın seçeceğiCumhurbaşkanı adayları için AK Parti'de seçenekler şimdiden hazır: Başbakan Erdoğan Köşk'e aday olacak ya da CumhurbaşkanıAbdullah Gül, bir 5 yıllık süre için daha aday gösterilecek. 

GÜL VE ERDO?AN DEVLET GÜNÜ'NDE BULUŞACAK 

Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün karşılıklı güven veren açıklamalarının ardından gözler, bugün Çankaya Köşkü'nde yapılacak görüşmelere çevrildi. 

Milliyet'te yer alan habere göre Gül'ün; Çankaya Köşkü'nde olağan görüşmelerin yapıldığı devlet günü olan perşembe günü Başbakan,Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı ile ayrı ayrı görüşmesi bekleniyordu. 

Ancak Gül'ün perşembe günkü programı, klasik devlet günü programlarından ayrı formatta düzenlendi. 

Cumhurbaşkanı Gül, 10 Nisan perşembe günüsaat 13.00'te Çankaya Sofrası'nda konuklarıyla buluşacak. Öğlen yemeği formatındaki bu programın gündemi, Kırım sorunu. 

Gül, saat 15.45'te ABD'deki Ahıska Türkleri Derneği heyetini kabul edecek. 

Gül, saat 18.00'de ise Başbakan Erdoğan ile görüşecek. Görüşmenin saati, görüşmenin ardından Gül ile Erdoğan'ın görüşmeyi akşam yemeği ile sürdürebileceği izlenimine de neden oldu. 

Gül ile Erdoğan'ın görüşmesi, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve adaylıkları çerçevesinde yapacakları değerlendirmeler açısından ayrı bir anlam kazandı.
 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.