Sosyal Medya

GÜNCEL

Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı!

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yumruklu saldırıya uğradı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yapmaya hazırlanırken yumruklu saldırıya uğradı. BDP'lilerle el sıkışma esnasında gerçekleşen saldırıda Kılıçdaroğlu'nun gözlüğü kırıldı.  Kılıçdaroğlu'na saldıranın 1986 doğumlu Orhan Ö. olduğu ve daha önce de sabıkasının bulunduğu öğrenildi. Saldırgan, Kılıçdaroğlu'nu linç etmek istedi. Orhan Ö.'nün Ankara Altındağ'da oturduğu bildirildi. 

Korumalar tarafından apar topar Meclis dışına çıkartılan saldırganın ilk ifadesinde Erzurumlu olduğunu ve Alperen Ocakları'na üye olduğunu söylediği öğrenildi. 

Saldırının çok ciddi boyutlarda ve planlı olduğu, yumruk ve tekmelerin havada uçuştuğu kaydediliyor. 

Polisler, saldırganın elinden Kılıçdaroğlu'nu güçlükle aldı. 

Saldırı Kılıçdaroğlu grup toplantısına gelirken yaşandı. Saldırgan Kılıçdaroğlu'nun yüzüne yumruk attı. Bu esnada gözlüğü yere düştü. Saldırgan korumalar tarafından gözaltına alındı. Vekillerden bazıları sinir krizi geçirdi. Saldırganı, CHP Gençlik Kolları üyeleri ile koruma polisleri etkisiz hale getirdi. Saldırganın BDP Grubu'nun bulunduğu salondan çıktığı görüldü. 

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren kişinin BDP'li biri olduğu iddialarına ise BDP milletvekili Sırrı Sakık cevap verdi. Sakık bu iddianın doğru olmadığını belirtti. 


 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.