Sosyal Medya

Ampülleri değiştirmezseniz patlar..

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de halka seslendi.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de vatandaşlara seslendi. İnternette sansür yasasını eleştiren Sarıgül, "İnternet yasağı Afganistan'da olur. İnterneti yasaklatan başbakanın hiçbir demokraside yeri yoktur" ifadelerini kullandı.

 
Belediye başkanı olması durumunda İstanbul'un bir kültür başkenti olacağını dile getiren Sarıgül, Londra'ya yılda 75, Paris'e ise yılda 65 milyon turist geldiğini söyleyerek bu rakamın İstanbul'da 9,5 milyon olduğuna işaret etti. "Paris'te bir Ayasofya var mı? Bir Beylerbeyi Sarayı var mı?" diye konuşan Sarıgül, "Bekle Paris, İstanbul geliyor" dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde "Üçüncü köprüyü kesinlikle yaptırmam" dediğini hatırlatan Sarıgül, İstanbul'un kuzey ormanlarının yağma edildiğini söyledi.
 
Kadir Topbaş'a da seslenen Sarıgül, yolsuzluk skandallarında adı geçen Etiler'deki Polis Okulu arazisini sordu. "Tapu sendeyse, maket neden El Kaidecilerin elinde" diyen Sarıgül, "O zaman tapu sende maketler başkasında. Zaten davul sende tokmak da başkasında" dedi.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.