Sosyal Medya

Rize

Çamlıhemşin Ayder ?Kardan Adam Şenliği? bitti

Kardan adam festivali sayezinde camlihemsinyinesenlendiTümüÇamlıhemşin Ayder “Kardan Adam Şenliği“ Başladı

 

Rize'de bu yıl yedincisi düzenlenen "Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği"nde renkli görüntüler oluştu. 

 

Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası'nda, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOSK) düzenlenen şenlik kapsamında yöre sanatçıları konser verdi.

 

 

 

Şenliğe Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek, ÇADOSK Başkanı Tahsin Altay ile çok sayıda yerli ve yabancı turist katıldı.

 

Kar yağışına rağmen bazı vatandaşlar mangal yaparak ve horon oynayarak şenliğin tadını çıkartırken, bazı vatandaşların da naylon ya da şambrellerle kaymaya çalıştığı gözlendi.

 

Naylon ve şambrellerle kayanların çarpıştığı kazalarda, aralarında bir kadının da bulunduğu 10 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale, alandaki sağlık görevlilerince yapıldı. Vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan 6 kişi ise Kaçkar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

 

 

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yaylada, bazı katılımcıların kardan atmaca yaptığı gözlendi.

 

ÇADOSK Başkanı Tahsin Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliğine, ülkenin her yerinden katılım olduğunu söyledi.

 

Vatandaşların, düzenlenen çeşitli aktiviteler sayesinde eğlendiğini ifade eden Altay, "Hedefimiz, Ayder Yaylası'nı uluslararası kış turizmine açmak. Bu tür etkinliklerle her kesimden insanı buraya çekmeyi amaçlıyoruz" dedi.

 

Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği, yarın yapılacak kardan adam ve halat çekme yarışması ile sona erecek. 

 

 Paylaş PaylaşAd SoyadMasaüstü Görünümü

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.