Sosyal Medya

BÖLGEHABER

Erdoğan: Yolsuzluk olsa bunlar olur mu?

Başbakan Erdoğan, yaptıkları hizmetleri anlatarak yolsuzluk iddialarına dikkat çekti.Başbakan Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada hükümetin icraatlerine dikkatleri çekerek "yolsuzluk olan bir ülkede bunlar olur muydu?" diye sordu. Ordu ve Giresun'a da havaalanlarının hizmete açılacağını söyleyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da "eyyy CHP'nin genel müdürü" diyerek seslendi.

Erdoğan'ın Ordu'daki konuşmasından öne çıkanlar...

"Bugün yapacağımız açılışlarla Ordu'ya 632 trilyon liralık eser kazandırıyoruz. 11 yıldır yollardayız, insanımıza hizmet taşımanın mücadelesindeyiz. Bu makamlara efendi olmak için değil hizmetkar olmak için geldik. Yolsuzluğa 11 yıl boyunca asla müsamaha göstermedik asla göstermeyiz. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede milli gelir bu kadar artar mıydı?

AK Parti'yi AK Parti yapan yolsuzluğa karşı verdiği mücadeledir. Yolsuzlukların üstünü hiçbir zaman örtmedik. Yolsuzluk yapanlara da hoşgörü göstermedik, göstermeyiz. Nereden gelirse gelsin milletin parasına, kaynağına, alın terine el uzatanlar, devletin kasasına, kesesine el uzatanlara göz yummadık, göz yummayız. Ecdadımızın 153 yıllık hayaliydi Marmaray, kıskandılar, engellemek istediler ama biz onlara rağmen yaptık. Tünel diye bir şeyi Türkiye tanımazdı. Bizimle tanıdı. 123 tünel yaptık Türkiye'ye. Bunlar bize nasip oldu. 30 Mart bunlara sandıkta en güzel cevap günüdür.

Biz büyük düşünüyoruz onun için büyük adım atıyoruz. CHP zihniyetinin yaptığı raylı sistem yok. Demir ağlarla ülkeyi biz örüyoruz. Enerjide attığımız adımlar ortada. Biz geldiğimizde 9 il doğalgaz kullanırken, şimdi 72 ilde doğalgaz kullanılıyor."

-Biz gelmedejn önce, Cumhuriyet tarihinden o güne 346 bin derslik vardı şimdi ise11 yılda 205 bin derslik ilave ettik. 407 bin yeni öğretmen atadık.

97 yeni üniversite açıktı. Üniversitesiz ilimiz kalmadı. 175 yeni blok yurt inşa etti. 650 yeni modern hastane yaptık.

-Artık benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor. Bunun bedelini CHP genel müdürü ödemiyor. Biz ödüyoruz.

-Hani nerede Milliyetçiler. Lafla millyetçilik olmaz. Türkiye şimdi keni uydusunu, kendi hava araçlarını yapar oldu.

-Biz yolsuzluğun hortumunu kestik. Varsa da yolsuzluk yapan bireysel yanlışları varsa burası hukuk devletidir.

-20 kişiyle bir ofisi basacaksınız. Sonra orada külhanbeyi gibi bacak bacak üstüne atıp orada görüntü vereceksin. Biz bunu kabul etmeyiz.

-Burada yine yasalar ne gerektiriyorsa haddini bildiririz. Herkes görevini yasalara göre yapacak.

-14 Mayıs'ta IMF'e borcu sıfırladık. 2305 milyar doları biz ödedik. Şimdi biz IMF'e borç vereceğiz.

-Veren el alan elden üstündür.

-Şimdi size bir müjde daha. Merkez Bankası biz gelince 27,5 milyar dolar rezervi vardı. Şimdi 136 milyar dolara ulaştı.

-Son çeyrekte 4,4'lük büyüme kaydettik. Enflasyonu bitirdik. İşsizliği tek haneye düşürdük. Enflasyon hiçbir zaman maaşalrı eritemedi.

-Yolsuzluğu olduğu yerde bu büyümeler olur mu. Merkez Bankası'nda bu kadar para olur mu?

Bu arada Başbakan, Ordu'ya gitmeden önce Samsun'da da açıklamalar yaptı.

Erdoğan'ın Samsun'da yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Samsun’u en kalbi duygularımla selamlıyorum. Şu an sizin bu davranışınız milletin bir yürüyüşünün en anlamlı buluşmasıdır. Hiç endişeniz olmasın dik duruyoruz, dik duracağız.

"YEREL TAŞERONLARI OLAN BİR OPERASYON"

Son günlerde olan bu olay uluslararası boyutları olan, yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Ama bundan öte uluslararası ve artı ulusal bir boyutu olan bir operasyondur. Biz bundan yılmayacağız. 11 yıl önce göreve geldiğimizde milli gelirimiz 230 milyar dolardı. Bugün 800 milyar doları aşar hale geldi. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede milli geliri artırabilir misiniz?

"CHP DEMEK KİRLİLİK DEMEKTİR"

Ünye’de detayları anlatacağım. Biz 11 yılda 17 bin km bölünmüş yol ilave ettik. Ana muhalefetin genel müdürü çıkmış diyor ki çetelerden bahsediyor. Çete arıyorsan kendine bak. Rahşan Affı ile kurtuldun be. Bunların mazisi karanlık mazisi. Bu ülkeye bunlar zarardan başka ne yaptılar? CHP demek kirlilik demektir, karanlık demektir. Bu ülkede fikir, düşünce özgürlüğü CHP iktidarlığı döneminde büyük darbeleri yemiştir. Bu genel müdür karanlık geçmişini aydınlatacak. Daha çok beklersin. Çamur atmakla bir yere varamazsın. Biz Ak Partiyiz bunu böyle kabul edeceksin. Seni kabul etmende önemli değil. 30 Mart’ta halkımız karar verecek.

"GEREKLİ OLANI YAPARIZ"

Biz bu konularda rahatız. Tek derdimiz hukukçuların hukuka saygılı hareket etmesidir. Güdümlü hareket ettikleri zaman, o zaman siyasiler olarak yargı, yürütme neden var bu ülkede. Hepsi anayasaya göre çalışıyorlarsa sorun yok. Ama aykırı işlem yapıyorlarsa biz de gerekli olan yaparız.

"EVDE YEMEK ISMARLAYACAK..."

Yasalar aykırı emir veremez. Eğer siz kalkıp bu insanlara bu baskıları yapıp yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız üzerimize düşeni yapacağız. Şu hale bakın. Yürütmenin mensubu bir eve baskın yapacak. Baskın yaptığı evde bacak bacak üstüne atacak, eline tesbihi alacak külhanbeyi gibi. Bir de yemek ısmarlayacak bu nasıl bir iş. Bunu yapan yargı mensubunu seyir mi edeceğiz. Gereğini neyse bunu yaparız. Ak Parti bozulmuş çarkları düzeltmeye geldi bu ülkede.

"SİZLERİ ÜLKEMİZDE TUTMA MECBURİYETİNDE DE?İLİZ"

Batılı bunu gördüğü için attığımız adımlar nedeniyle sesiz devrim demiştir. Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içine giriyorlar. Onlar sesleniyorum: İşinizi yapın. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin büyükelçilerimiz de bu tür oyunların içine giriyorlarsa bize haber verin siz göndermeyin biz alırız.

Sizden bir şey istiyorum: Bütçeyi gördünüz değil mi? Her türlü hakareti yapan muhalefet kaç kişiyle bu bütçeye hayır dedi. 117 kişiyle…Bunlar toplam 212 kişi. 318 oyla bütçesine sahip çıktı. Siz muhalefet olarak TBMM’de nasıl çalışılacağını bilmeyecek kadar zavallısınız.  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.