Sosyal Medya

Arsin özlemi bir ömre bedel

Arsin?e duyduğu sevgi ve ilçeye hizmet arzusu İstanbul?a galip geldi. Keskin, tüm makam ve mevkilerini bırakıp dönmeye adaygünebakış: Belediyecilik özel bir alan… Neden Belediyecilik ve Neden AK Parti? AK Parti’den kazanacağınıza inandığınız için mi AK Parti’den adaylık başvurusu yaptınız?

İsmail Keskin: Çalışkan kişiler yerin ve görevin şekline bakmadan birazda konu devlet ve millet ise bu belediyecilikte başkan olsun, bir kurumun genel müdürü veya bir kurumun başkanı olsun sizin için çok fark etmez. Çünkü kişinin amacı çalışmaktır. Devletine, milletine, çevresine, insanına gücünden, bilgisinden ve tecrübelerinden bir şeyler vermek, bir şeyler aktarmaktır. Çalışmak ve bir şeyler yapmak isteyen insan için belediyeciliğin diğer işlerden farklı olduğunu düşünmüyorum. Bizim atadan, dededen, babadan beri süregelen bir yapımız, düşüncemiz, dünyaya bakış açısı ve inancımız var. Bütün bu düşünceler AK Parti ile örtüştüğü için AK Parti dedim. Bu düşünce bugün oluşmuş bir düşünce değil. Bu benim geçmişim, hayatım ve yaşantım.

günebakış: İstanbul’da herkesin bir koltuk elde edebilmek için mücadele ettiği bir ortamda siz bu konumunuzu bırakıp Arsin Belediye Başkanlığı’na talip oldunuz. Elbette Arsin Belediye Başkanlığı da çok önemli. Bu ilgi siyasete mi?

İsmail Keskin: Bizler için hizmetin, görevin önemlisi önemsizi olmaz. Siyaset önemli kulvar. İlgi hem siyasete, hem hizmete. Benim hizmet yapmak için İstanbul’da bıraktığım makam ve görevler birçok kişinin hayal edemediği, rüyasında bile göremediği makamlar. Ben İstanbul Bakkallar Odası’nda 3. dönemimi bitiriyorum. Yani 12 yıldır bir fiil oda başkanlığını yapıyorum. 3 seçim yaşadım ve genel kurula katılanların % 70–80’inin oyunu aldım. Seçim sonuçları önceden çok net belli olmasa da 3-5 dönem daha seçimleri rahat almak mümkün. Dolayısıyla tek düşünce Arsin’e duyulan ve bastırılamayan özlem, sevgi ile birlikte hizmet aşkı ve heyecanı…

günebakış: Arsin artık büyükşehirin bir parçası. Köyler ve beldeleri var. Bu sorunlarla boğuşmaya hazır mısınız?

İsmail Keskin: İstanbul’da görevlerim gereği hizmet alanım Tuzla’dan Silivri’ye 5 bin 343 km². Yalnız İstanbul Bakkallar Odası’nın 50 bin üyesi var. İstanbul Esnaf Odaları Birliği, Trabzon Federasyonu ve Arsin Dernekler Federasyonu’nu ve çalışmalarımızı da sizler hesaplayınız. Arsin’in nüfusu 27 bin, yüzölçümü 183 km². Hepsinin düşüncesi, istek ve talepleri aynı. İstanbul’da kaç çeşit millet olduğunu biliyorsunuz. Üyelerimiz arasında tüm bu milletlerden değişik düşünce ve görüşleri olanlar var. Tüm bu düşünce ve talepleri değerlendirip cevap vereceksin, kimseyi kırmayacaksın, sıkıntılarına koşacaksın. Benim bir telefon numaram var. Günün 24 saati açık. Kartvizitimde cep telefonum yazılı. Tüm üyeler cep telefonumu bilir. Dolayısıyla Arsin benim için hatta çalışmak isteyen her birey için hiç zor değil.

 

 

günebakış: Arsin’le ilgili neler düşünüyorsunuz? Tüm projelerinizi değil ama mega sayılabilecek 1-2 projenizi açıklayabilir misiniz?

İsmail Keskin: Arsin sahilin incisi. Yeri, konumu itibariyle gelişmeye müsait. Organize Sanayi Bölgesi, Arsin için önemli. Benim için Arsin’de yapılabilecek en büyük yatırım şu anda çarşı olan caddeye arka arkaya iki adet boydan boya paralel cadde yapılması. Merkez Camii’nin önünden veya uygun bir noktadan çarşıyı alt caddeye bağlamak. Köylerden gelen otobüslerin Arsin merkezde ağırlanması ve vatandaşın çarşı içinde zaman geçireceği bir çay bahçesi ya da konaklama merkezi gerekiyor. Dolayısıyla Trabzon, Araklı ve Yomra’da alışverişe giden vatandaşlarımızı Arsin’le barıştırmak. Vatandaşı önemsemek ve gönlünü almak. Ben çalışmanın her türlü başarıyı getireceğine inanan bir kişiliğe sahibim. Çizmeleri giyip sahaya ineceğiz. Bizi işçimizle sık sık yan yana göreceksiniz. Sözlerimizin gereğini yerine getirmek bizim en önemli özelliğimiz.

günebakış: Parti temayülünde var mısınız? Bugünlerde anket yapılacak. Çıkabilecek misiniz? Halk sizi tanıyor mu?

İsmail Keskin: Parti temayülünde varız. Ben 13 yıldır Foşalılar Çevre Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Sekreterliği, 10 yıldır Arsinliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 yıldır Marmara Arsinliler Derneği ( MARSDER) Denetim Kurulu Başkanlığı, 6 yıldır Arsin Dernekler Federasyonu (ARFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapıyorum. Uzun yıllardır Arsin ve Arsinli ile iç içeyim. Şimdiye kadar İstanbul’da olsam da Arsin’i hiç bırakmadım. Arsinli ile olmak, Arsin’e hizmet etmek benim için büyük onur, şeref. Arsinli bizi tanır. Bizim Arsin için yaptıklarımız ve Arsin’e verdiklerimizi bazıları hayal bile edemezlerdi.

günebakış: Aday gösterilirseniz oy yükselecek mi? Aday gösterilmezseniz gelip çalışacak mısınız?

İsmail Keskin: AK Parti Hükümeti yaptıkları icraatlarla gözde, yükseliş halinde. Hem AK Parti Genel Merkezi, hem teşkilat ve üyeleri ellerinden geldiğince çalışmaya, hizmet etmeye gayret ediyor. İsmail Keskin’in aday gösterilmesi halinde partimizin oy oranı ilçede mutlaka artacaktır. Partim tarafından aday gösterilmezsem, arkadaşlarımın istek ve talepleri doğrultusunda mutlaka yanlarında ve onlarla sahada olacağım. Benim geçmişten günümüze hep anlatmak istediğim bu. El ele olmak, birlikte çalışmak. Diğer aday adayı arkadaşlarımla Arsin’de AK Parti kesin seçimi alır, İsmail Keskin’le fark atar.

günebakış: Arsin ve Trabzon kamuoyuna son sözleriniz neler?

İsmail Keskin: Doğduğum ve büyüdüğüm ilçem, sevdam, memleketim Arsin’i sizlerle yönetmeye talip olmamızın nedeni, Arsin’in daha iyi yerlerde olmasını arzu ettiğimizden hatta Karadeniz’in en gözde ilçesi olmayı hak ettiğindendir.

Mevcut konumu ile fark oluşturabilecek bir konuma sahip olan ilçemiz biraz daha gayret ve çabayla çok güzel günler görecektir. Arsin bu imkâna coğrafi konumu itibari ile de sahiptir. Mükemmel bir Arsin hayal ediyoruz. Yomra’dan Arsin istikametine gelirken göreceğiniz Arsin hayallerinizdeki Arsin olmalı. Bizim hayalimiz halkına güven veren, iş adamına cazip gelen, turist için ilgi odağı, doğaya saygılı, denize aşık bir Arsin’dir. Biz Arsin için bugün siyaset meydanına çıkmış görünebiliriz. Ancak bu güne kadar hayatımızın her anında Arsin’de bulunduk. Düğünde, cenazede, okulda, eğitimde, sosyal aktivitelerde, problemlerin çözümünde, kurum ve kuruluşlarda, esnafımızla, halkımızla, idarecilerimizle, yöneticilerimizle bu güne kadar hep bir araya geldik, bundan sonra da gelmeye devam edeceğiz. Arsin bizim görev sahamızdır. Sevdamız Arsin bize Ata yadigarıdır. Onu korumak, güzelleştirmek, geliştirmek boynumuzun borcudur. Arsin hem kimliğimizde yazıyor, hem de yüreğimizde.

günebakış: Teşekkür ederiz.

İsmail Keskin: Ben teşekkür ederim.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.