Sosyal Medya

GÜNCEL

Bahçeli: Barzani'nin ziyareti bir rezalettir!

Bahçeli, Mesut Barzani'nin Diyarbakır ziyareti üzerinden hükümeti sert sözlerle eleştirdi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ni Diyarbakır ziyareti üzerinden hükümeti sert sözlerle eleştirdi.

Almanya'daki bir programda konuşan Devlet Bahçeli, "Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır'da buluşmuştur. Türkiye, yutturulmaya çalışılan kara bir günü yaşamaktadır. Peşmerge başı, yanına aldığı bölücülükte sabıkalı sözde bir sanatçı ile Habur'dan Türkiye'ye giriş yapmış ve tezahüratla karşılanmıştır. Bu, bize göre ikinci Habur rezaletidir. Ha PKK'lıların girişi, ha Barzani'nin gelişi. Arasında hiçbir fark yoktur." ifadelerini kullandı.

Barzani'yi 'Türk vatanı üzerinde hesaplar yaptığını, Türkmenleri öldürdüğünü ve PKK'ya silah vererek Türkiye'nin üzerinde saldırtan şarlatan' olarak nitelendiren Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın hem de Barzani'nin hedef yaptığı Diyarbakır'da kendisiyle görüşmekten en ufak bir rahatsızlık duymadığını söyledi.

'KUZEY KÜRDİSTAN PROVASI'

PYD'nin Suriye'deki geçici yönetim ilanına da değinen Bahçeli, hükümetin bu ülkede yeni bir canavar yarattığını söyledi. Bahçeli, Irak'ın kuzeyinden sonra Suriye'nin kuzeyinde de yeni bir fitne yönetiminin oluşmasının Türkiye'nin milli bekasına tamiri imkansız hasarlar vereceğini öne sürdü. Bahçeli, "Büyük Kürdistan'ın iki ayağı bu şekilde belirginlik kazanmaktadır. Başbakanla Barzani'nin Diyarbakır'daki teması üçüncü ayağın yani sözde Kuzey Kürdistan'ın provası, hazırlık aşaması ve nişan merasiminden başka bir şey değildir." dedi. Erdoğan'ın Peşmerge ile Diyarbakır'da sahneye çıkarak 'Kürdistan düetini' ortaklaşa icra ettiğini öne sürdü. Bahçeli, Türk milletinin büyük bir yıkım ve dağılmanın arefesinde olduğu yorumunu yaptı fakat buna izin vermeyeceklerini vurguladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.