Sosyal Medya

BAŞAR CUMHUR BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM DEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Rize'deki ilk adayını açıkladı. CHP'nin Rize'de açıkladığı ilk belediye başkan adayı Hemşin ilçesi için oldu. Rize'nin Hemşin ilçesinde daha önce belediye başkanlığı görevinde bulunan Başar Cumhur, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin Hemşin Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

BAŞAR CUMHUR KİMDİR?

25.03.1957 yılında Hemşin'in Akyamaç Köyünde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Hemşinde tamamladı. Liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesinde okudu. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler ve Anadolu Üniversitesi Lisans tamamlama Tarih bölümünden mezun oldu. Ardından, Hemşin Çamlıtepe ve Akyamaç köylerinde vekil öğretmenlik yaptı.

Çanakkale Çırpılar Ortaokulu, Şafşat Çiftlik Ortaokulu ve son olarak Hemşin Lisesinde Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmenliği yaparken önce Müdür Yardımcılığı daha sonra Müdürlük yaptı.

29 Aralık 2003 tarihinde yerel seçimlere katılmak üzere görevinden ayrıldı. Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak katılıp kazandığı 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri ile Hemşin Belediye Başkanı oldu. Bu görevini 29 Mart 2009 yerel seçimlerine kadar sürdürdü.12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP Rize Milletvekili Adayı oldu. Evli, bir erkek iki kız çocuk babasıdır. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.