Sosyal Medya

CHP'nin Belediye Başkanı adayı belli oldu!

CHP'nin İstanbul için Belediye Başkanı adayı neredeyse kesinleşti!Yerel seçim stratejisini belirleyen CHP, İstanbul için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'de karar kıldı. Henüz üye olmayan Sarıgül'ün partiyi yarı yolda bırakması halinde devreye Gürsel Tekin girecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda partinin yerel seçim stratejisini belirledi.

Yönetim, belediye başkanlıklarını elinde bulundurduğu İzmir, Antalya gibi illerde başkan adaylarını Aralık-Ocak aylarında açıklayacak. Belediye başkanlığını elinde bulundurmadığı illerde ise adaylar Ekim-Kasım aylarında kamuoyuna deklare edilecek.

BAYKAL'A RA?MEN

Kılıçdaroğlu'nun, kamuoyunu en fazla merak edilen İstanbul adaylığı için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ismine ikna olduğu öğrenildi. CHP liderinin, İstanbul'un kazanılamaması halinde, ''Sarıgül'ün potansiyel genel başkan adaylığına'' son vermek istediği, kazanılması halinde ise AK Parti karşısında kazanılacak bir zafer ile koltuğunu sağlama almayı amaçladığı belirtildi. Deniz Baykal'ın Sarıgül'ün adaylığı karşısında partiden ayrılacağına yönelik demeçleri de Kılıçdaroğlu'nu Sarıgül'den vazgeçiremedi.

YIPRANMAK İSTEMİYOR

CHP liderinin, ''gelsin üye olsun'' teklifine karşın Sarıgül'ün tavrı partide kuşkulara yol açtı. Önünde bir kaç aylık bir süre olduğunu düşünen Sarıgül'ün şimdiden adaylık ilanıyla kendisini yıpratmak istemediği öğrenildi. Sarıgül adaylık açıklamasını geciktirerek yıpratma kampanyalarını da etkisiz kılmayı planlıyor.

ÖNLEM HAZIR

Sarıgül'ün tavrı nedeniyle CHP yönetimi önlem olarak adaylığını açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i yedekte tutuyor. Sarıgül'ün partiyi yarı yolda bırakması halinde Tekin seçeneğinin devreye sokulacağı belirtildi.

YENİŞAFAK  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.