Sosyal Medya

KÜLTÜR&SANAT

RİZELİ İŞ ADAMI İBRAHİM TABAK SARIYER DE

Sarıyer Kavak?ta başarılı bir iş adamı olan İbrahim Tabak ?çok iyi lazım ama vatnımı bayrağımı da çok severim?dedi            

  

 Rize’den 15 yaşında ayrılarak İstanbul’a göç eden Sarıyer ve Kavak civarın da insanlığıyla mertliğiyle babacanlığıyla ve de çok sevdiği Lazlığıyla sempati toplayan başarılı iş adamı İbrahim Tabak başarısını anlatırken çok duygulandı.

            İbrahim Tabak “  Rize pazarlıyım ve iyi bir lazım, ailem 70 yıldır Beykoz da ben de 40 yıldır İstanbul’a geldiğim günden beri Sarıyer kavak ta yaşıyorum.  Ayrıca İzmir de kardeşim Cengiz Tabak ile narenciye işi yapıyoruz. Ailece boğaz etrafında yerleştik ve yaşıyoruz. Biz deniz de doğduk sayılır,onun için de ailece İstanbul da da Boğazın etrafına yerleşerek yaşamımızı sürdürüyoruz. İstanbul da restoran işletmeciliğini 70 yıla yakındır dayım yapıyordu ve inanın İstanbulluya Boğaz da restoranda ilk kez kalkan balığını biz yedirdik. Kalkan balığını İstanbullular pek bilmiyorlardı. Restoranlarda kalkan balığını dayım satardı. Günde 5 kg kalkan balığı satardık. Sarıyer’i memleket belledik ve burada iki restoran işleterek insanlarla sıcak samimi ilişkiler kurarak kendimizi sevdirdik.

                     Ne kadar Sarıyer de olsak ta Rize ve Karadeniz ve insanı benim için çok kutsal sayarım ve severim. Karadenizlilerin en çok övündüğüm yanları vatanını bayrağını çok severek sahiplenmeleriyle gurur duyarım. Biz lazuk ama ülkemizi bayrağımızı çok seviyoruz.Bulunduğumuz yerleri kırıp dökmeyi değil bulunduğumuz yerleri tıpkı doğduğumuz yerler gibi yeşillendirmeyi yeşertmeyi severiz. Sarıyer de memleketim gibi yaşıyorum. Başarıda en büyük pay istikrardır. Ben 40 yıldır ilk geldiğim bu Boğazın etrafında çalıştım çabaladım ve ekmeğimiz kazandım ve bölüştüm. Ben Sarıyer sporda kardeşimle birlikte çok emek verdik. Yönetimlerin de bulunduk. Gelecek kongre de Sarıyer sporu şampiyon yapmak bir üst lige çıkarmak için yönetimine ve başkanlığına talip olacağım. ”dedi

                           Ne  kadar da Karadeniz den uzaklarda da olsa ekonomik sıkıntısı olmasa da bile babacanlığıyla sıcak kanlılığıyla ve paylaşma duygularıyla ön plana çıkan yönüyle memleket insanını çok severek özellikle tulum kemençe horon sevdasından dolayı da İstanbul sahnelerin de Karadeniz türküleri söyleyen ünlü ünsüz tüm sanatçılara da büyük ağabeylikler yapmış ilk lazım ben lazım" diyen Sarıyer’in sevilen sayılan Rizeli iş adamı İbrahim Tabak “elbette ki Trabzonspor bizim gururumuzdur. Trabzonspor’u bizlere sevdirenlerden bir tanesi Cosmos Engin burada Sarıyer’in sevdiği biri olarak beraberiz. Şimdi Rizespor da süper lige çıktı ve bu sene 2 Karadeniz takımlarıyla lig daha da renkli olacak ”diyerek düşüncelerini anlattı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.