Sosyal Medya

Vatandaş Mustafa" GALA'da buluştu

Fırtına Vadisi'nde kurulması planlanan hidroelektrik santraline tepki olarak yapılan ?Vatandaş Mustafa? adlı belgeselin galası İstanbul'da gerçekleşti.Fırtına Havzasına kurulması planlanan hidroelektrik santraline  karşı hukuk savaşını başlatanlardan Av.Remzi Kazmaz'ın senaryosunu yazıp yönettiği Vatandaş Mustafa adlı belgesel film bu bölgede yaşanan tüm olayları çarpıcı bir şekilde Vatandaş Mustafa'nın gözüyle, yorumuyla anlatıyor.

 

Filmin yönetmeni Av. Yönetmen Remzi Kazmaz, ?Dün Bergama'da birçok dava kazanıldı, dün Karadeniz Sahil Yolu'nda bir çok dava kazanıldı ne oldu? Eğer halk kendi sorunlarına sahip çıkmazsa onlar bu vadide santral kurmak için tekrar gelecekler ve onların ayak sesleri gelmeye başladı bile. Çayeli Çataldere'de ağaçlar kesiliyor, ormanda yollar açılıyor.

 

İkizdere'de santral için düğmeye basıldı. Fındıklı dereleri sırada. Sadece hukuk mücadelesiyle olmuyor bu mücadeleye halk katılmalı. İşte bu film doğasını koyan köylülerin çevre mücadelesini anlatıyor. Kıssadan hisse yani; Eğer her bölgede birer Vatandaş Mustafa yaratabilirsek işte o zaman kesin zafer bizim olacaktır? dedi.  

 

YA VATANDAŞ MUSTAFA?

Av. Yönetmen Remzi Kazmaz, 'Vatandaş Mustafa'nın yöre halkından biri olduğunu belirterek, ?Vatandaş Mustafa rolünü alan kişi bir çoban. Belgeselde bir imam da rol alıyor.  

Vatandaş bütün bildiklerini, yaşadıklarını bu belgesel filmde anlatıyor. Hem de yürekten anlatıyor. Değme oyunculara taş çıkartıyor? dedi.

 

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.