Sosyal Medya

KÜLTÜR&SANAT

Trabzon 24 Şubat?ta İstanbul?a hazırlanıyor

İSTANBUL?DA faaliyet gösteren Trabzon Federasyonu 24 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştireceği ?Trabzon Günleri Etkinliği? için Trabzon?da birinci etap ziyaretlerini tamamladı.Valilik, belediyeler ve STK’ları tek tek gezerek hem görüş alışverişinde bulunan hem de davet yapan Federasyon Başkanı, yoğun ilgiyle karşılandı. Of ve Beşikdüzü dışında tüm belediyeler katılma kararı aldı.

İSTANBUL’DA faaliyet gösteren Trabzon Federasyonu 24 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştireceği “Trabzon Günleri Etkinliği” için Trabzon’da birinci etap ziyaretlerini tamamladı. Valilik, belediyeler ve STK’ları tek tek gezerek hem görüş alışverişinde bulunan hem de davet yapan Federasyon Başkanı, yoğun ilgiyle karşılandı. Of ve Beşikdüzü dışında tüm belediyeler katılma kararı aldı. 3 günlük ziyaretle ilgili günebakış’a açıklamalarda bulunan Trabzon Federasyonu Başkanı Dr. Haydar Dulkadiroğlu, 24 Şubat’ta İstanbul’daki Trabzon’un hasretini dindireceklerini söyledi. Ziyaretin ilk gününde Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ile görüştüklerini ve Valilik’in İstanbul’daki Trabzon Günlerine de iştirak edeceğini söyleyen Dulkadiroğlu, aynı günlerde Trabzon eğitimine yönelik özel bir program düşündüklerini kaydetti. 18 ilçe belediyesi ve kaymakamlıkları ziyaret ettiklerini iki ilçe hariç tamamının hem Ankara hem İstanbul’daki etkinliğe katılacaklarını belirten Dulkadiroğlu, “Dileriz bu iki ilçemizin belediyesi de İstanbul’daki hemşehrilerini öksüz bırakmaz. Biz onların reyonlarını her halukarda hazır tutacağız” dedi. Dulkadiroğlu, TTSO ve TTB ile de görüştüklerini ve her iki STK’nın da etkinliğe katılacaklarını sözlerine ilave etti.

 

DÜNYA’NIN MERKEZİ İSTANBUL’DUR 

Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Hayrullah Ertem ve Şenol Davutbıyık gazetemizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında şu bilgileri verdiler

“21-24 şubat tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenleyeceğimiz Trabzon Günleri Etkinlikleri hakkında Trabzon’daki kurum kuruluş ve halkı bilgilendirme amaçlı yapmış olduğumuz bilgilendirme ziyaretlerimizin olumlu geçtiğini gördük. Belediyelerimizden Kaymakamlıklarımızdan çok sıcak ilgi gördük. Etkinliklerime katılacaklarını söylediler. İstanbul’da yapılacak olan Trabzon etkinliklerinin Trabzon’un tanıtılmasının çok daha büyük bir katkı sağlayacaklarını söylediler. Türkiye’nin merkezi Ankara’dır ancak Dünya’nın merkezi İstanbul’dur.

Ankara’da yapılacak olan etkinliklerin de en güzel şekilde tamamlanacak olmasını arzu ederiz. Ancak İstanbul’da yapılacak olan etkinlikler Trabzon’u dünyaya tanıtmak için bir fırsattır. Bu fırsatın en güzel şekilde değerlendirilmesi her Trabzonlu için bir sorumluluktur. Trabzonluların bu sorumluluğu yerine getireceğine inancım tamdır.” Ayrıca 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluşunun yani sıra eğitimdeki kurtuluşunun sağlaması amacıyla aynı tarihte ulusal bir TV’de yardım kampanyası açacaklarını ve bu yardım kampanyasından yaklaşık 8-10 milyon lira maddi imkan yaratmayı amaçladıklarını belirtmişlerdir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.