Sosyal Medya

Sağlık

Merhum Fuat Şengül Bu Gün Toprağa Verildi

Merhum Fuat Şengül'ün cenaze merasimi bu gün öğlen namazında Bademlik camiinde eda edilerek Pendik mezarlığında toprağa verildi.Pendik, Kaynarca’nın sevilen esnaflarından Şengül Kuyumculuk’un sahibi Fuat Şengül, Pazartesi sabahı işyerini açtığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti, Of yazlık(ivyan) köyünden olan İş adamı Fuat ŞENGÜL Pendik ve İstanbuldaki Trabzonlular nezdinde sevilen, İnançlı,  İdealist bir hemşerimizdi.

Bu gün kaynarca Bademlik Gülbeden Hatun camiinde eda edilen cenaze merasimi sonrası pendik mezarlığına defnedildi. 

Cenaze merasimine yoğun katılım vardı, Trabzonlu sevenleri, Pendik esnafı ve arkadaşları, Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları üyeleri çok sayıda vatandaş merhumu son yolculuğunda yanlız bırakmadı.

 

AŞA?IDAKİ VİDEODAN CENAZE MERASİMİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.


HABER METNİ:

Olay saat 09.00 sıralarında Pendik Kaynarca Deniz Caddesi’nde bulunan Şengül Kuyumculuk’un önünde meydana geldi. 48 yaşındaki Fuat Şengül sabah saatlerinde dükkanını açmaya gitti.

Şengül, işyerinin kepenklerini açtığı sırada arkasından yaklaşan 17 - 18 yaşlarında olduğu belirtilen kimliği belirsiz bir kişi silahla ateş etmeye başladı. Kafasından ve ensesinden yaralanan Şengül yere yığılırken, saldırgan ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi.

Olayı gören çevredeki vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini aldıktan sonra eşgali belirlenen saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.Sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Şengül olay yerinde hayatını kaybetti.Acı haberi alan Şengül’ün yakınları sinir krizi geçirdi. 

Polis ekipleri yakınları sakinleştirmeye çalıştı.Polis, saldırının Şengül ile husumeti olduğu öğrenilen kişi ya da kişiler tarafından gerçekleştirildiği ihtimalini değerlendiriyor.Polis ekipleri çevredeki güvenlik kameraları ve tüm delileri değerlendirerek saldırganı  yakalamak için çalışmalara başladı.

Şengül’ün cenazesi savcının incelenmesini ardından Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.Mütevazı kişiliği, toplumsal duyarlılığı ile Pendik genelinde son derece sevilen ve saygı duyulan Şengül, Dernekler Federasyonu başkanlığının yanı sıra Pendik Net Haber adlı sitede ve Gerçek Bakış gazetesinde köşe yazarlığı da yapmaktaydı.Şengül’ün bir oğlu da 3 yıl önce askere gitme hazırlıkları yaptığı sırada geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

Şengül’ün cenazesi savcının incelenmesini ardından Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şengül’ün bir oğlu da 3 yıl önce askere gitme hazırlıkları yaptığı sırada geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

Mütevazı kişiliği, toplumsal duyarlılığı ile Pendik genelinde son derece sevilen ve saygı duyulan Şengül, Pendik Dernekler Federasyonu başkanlığı, Pendik Trabzonlular dernek başkanlığı, KASTOB Karadeniz sivil toplum birliği yönetim kurulu üyeliği, TDF, Trabzon Dernekleri Federasyonu üyeliği  yanı sıra Pendik Net Haber adlı sitede ve Gerçek Bakış gazetesinde köşe yazarlığı da yapmaktaydı. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.