Sosyal Medya

KÜLTÜR&SANAT

Semavi dinlerin temsilcileri buluştu

Şişli Belediyesi tarafından Şişli, Mecidiyeköy'de kurulan ve Ramazan boyunca her akşam üç bin kişinin orucunu açacağı iftar çadırının ilk gününde, Semavi Dinlerin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.                           Mustafa SARIGÜL’un bizzat ağırladığı semavı din temsilcilerinden başta  Ermeni Patrik Vekili Episkopos Aram Ateşyan, Süryani-Katolik Cemaati lideri Yusuf Sağ, Süryani Kadim Vakfı Horepiskopos Hanna Aykurt, Süryani Kadım Vakfı Başkan Yardımcısı Kenan Gürdal, Rum cemaati adına Joachim Billis ve Şişli Müftüsü Ahmet Tüccar bir araya geldi.
 

 

İftar yemeğinde ayrıca, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, Fransa  Nantes Belediyesi Yerel Gündem 21 Başkanı Elisabeth Guist'hau, aynı belediyenin projeler müdürü Elisabeth Le Pemp, Berlin Eyaleti Uyum, Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Dilek Kolat de hazır bulundu.

  Semavi dinlerin temsilcileri, Ramazan ayının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilediler.

                   Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ramazanın sevgi ve paylaşım ayı olduğunu belirterek, "İslam dini, barış ve hoşgörü dinidir. Barış dolu bir dünyada tüm insanlarla kardeşçe yaşamak dileğiyle, İslam aleminin ramazan ayını sevgi ve dostluk temennileriyle kutluyorum" dedi.

   

 

Şişli Belediyesi tarafından Mecidiyeköy ve Ayazağa’da kurulacak olan iftar çadırları, Ramazan ayı boyunca binlerce vatandaşı ağırlayacak. Ramazan ayı boyunca her akşam 3 bin kişinin iftar yapabileceği çadırda, aynı zamanda yüzlerce kişiye de oruçlarını açmaları için kumanya dağıtılacak. Ayrıca Şişli Belediyesi, her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Yemek dağıtım sayısıyla birlikte erzak yardımı yapılan kişi sayısının toplam 50 bini bulması amaçlanıyor.
                Şişli Belediyesi, Mecidiyeköy ve Ayazağa’da kurulacak olan çadırlarda, ramazan ayı boyunca toplam 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Belediye, yemek dağıtımı ve yapılacak erzak yardımı ile toplam 50 bin kişiye ulaşılmayı amaçlıyor. Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de belirli günlerde ilçedeki mahallelerde evlere konuk olarak iftar vaktini vatandaşlarla geçirecek. Belediye ayrıca her akşam 5 ayrı mahallede 2 bin 500 kişilik sokak iftarları düzenleyecek. 

diğer Fotoğraf ve Videolar eklenecek

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.