Sosyal Medya

Beykoz Çayır Festivali, 23 Haziran'da başladı

Beykoz Çayır Festivali, 23 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, festivalde, Türk Müziği'nin usta yorumcuları Muazzez Ersoy, Orhan Hakalmaz, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal, Gülay, Turgay Başyayla gibi en sevilen şarkılarıyla Beykozlular'la buluşacak.Beykoz Çayırı’nda Muazzez Ersoy rüzgarı
Türk Sanat Müziğinin usta yorumcusu Muazzez Ersoy, Beykoz Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ‘Çayır Festivali’nde sahne aldı.

 
Çayır festivalinin ilk konuğu olan Türk müziğinin “taçsız kraliçesi”  Ersoy, yaklaşık 30 bin kişiye eşsiz konser verdi. 12 albümden oluşan “Nostalji” albümlerinden seçkin eserleri seslendiren Ersoy, özellikle “Sevemedim Karagözlüm, “Kıskanırım”, “Zor dostum zor” adlı eserlerini yorumladı. Özellikle Yıldırım Gürses ve Orhan Gencebay gibi müziğin ustalarını anan Muazzez Ersoy’a Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçenin sembolü olan Çeşm-i Bülbül takdim etti. 

 

 

 

Beykoz’da festival coşkusu başlıyor…

 

Beykozluları birlik ve dayanışma duygularıyla her yıl bir araya getiren “Geleneksel Beykoz Çayır Festivali”; Toplu Nikah Töreni, Toplu Sünnet Şöleni, sevilen sanatçıların katılımı ve yöre geceleriyle bu yıl da renkli etkinliklere evsahipliği yapacak.

23 Haziran-7 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan Beykoz Çayır Festivali’nde, Türk Müziği’nin usta yorumcuları Muazzez Ersoy, Orhan Hakalmaz, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal, Gülay ve Turgay Başyayla, en sevilen şarkılarıyla Beykozlularla buluşacak.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda 15 gün boyunca Beykoz’un kültürel zenginliğinin sergileneceği festivalin ilk gününde, Türk Sanat Müziği’nin sevilen yorumcusu Muazzez Ersoy, beğenilen şarkılarıyla ilçe sakinlerinin karşısına çıkacak. Halk Müziği’nin yanık sesi Gülay’ın 24 Haziran Pazar günü vereceği konserde ise, Anadolu’nun ezgileri Beykoz semalarında yankılanacak.

 

600 çocukla sünnet heyecanı…

İlçeye kültürel canlılık getiren festival, Toplu Nikah Töreni ve Toplu Sünnet Şöleni ile her yıl sosyal dayanışmaya da sahne oluyor. Beykoz Belediyesi, bu yıl ihtiyaç sahibi 600 çocuk için animasyon ve gösterilerin yer aldığı Toplu Sünnet Şöleni düzenleyecek. Hijyenik koşullarda sünnet ettirilen miniklerin şölenine, ilçe sakinleri de tanıklık edecek.

2

Çeyizler, Beykoz Belediyesi’nden…

Beykoz Çayır Festivali kapsamında, maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen çiftler, rüya gibi bir törenle dünya evine girecek. Toplu Nikah Töreni’yle evlenecek çiftlere, Beykoz Belediyesi tarafından beyaz eşya ve ev eşyasından oluşan çeyizleri hediye edilecek.

Anadolu’nun renkleri biraraya geliyor…

Anadolu’nun tüm renklerinin bir araya geleceği festivalde; Karadeniz’den Doğu Anadolu’ya, Orta Anadolu’dan Trakya’ya kadar 15 farklı yöre derneği, kendilerine ayrılan gecelerde gelenek ve ananelerini sergileyecek.

Tarihi Beykoz Çayırı’nın çevresinde kurulacak standlarda; yöresel ürünlerin tanıtımı, satışı ve sunumu da yapılacak.

3

 4

   1

 

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.