Sosyal Medya

BÖLGEHABER

Çaykur'un üreticiyi çileden çıkaran mesajı!

Çaykur'un, kontenjandan dolayı çayını satamayan üreticiyle adeta dalga geçer gibi gönderdiği SMS, büyük tepki çekti. Çaykur tarihinde olmayan bir uygulamayla, sezonun açıldığı ilk güne kontenjanla başlayan çay üreticileri; en sıkıntılı dönemi yaşarken, zaman zaman SMS yoluyla gönderilen mesajlar da tepkileri artırmaya başladı.

Üreticilerin cep telefonlarına, dün akşam saatlerinde Çaykur tarafından ‘Evsafa uygun olmayan, toplanıp birkaç gün bekletilen yaş çay satın alınmayacaktır. Günlük satabileceğiniz kadar ve düzgün şekilde çay hasat etmenizi tavsiye ederiz’ şeklinde gönderilen mesaj üreticileri çileden çıkardı.

Tepkilerini dile getiren bazı üreticiler, “Çaykur üreticiyle dalga mı geçiyor? İlk günlerde çayımızı kontenjan nedeniyle almadı, 60 kuruşa tefecilere satmak zorunda kaldık. Tepkilerin ardından, ortalık biraz yatışmaya başlamışken SMS yoluyla niçin böyle bir mesaj gönderiliyor? Senin eksperin yok mu? Üreticiyi neden SMS ile taciz ediyorsun? Sayın Genel Müdürün amacı nedir? Sayın iktidar temsilcileri bu genel müdürü başımıza bela olarak mı koydular? Çayı topluyoruz almıyorsun, sonra da bana 2 günlük çay getirme diyorsun! Bu resmen üreticiyi isyana teşvik etmektir. Genel müdür, kendi beceriksizliğini hedef saptırarak mı örtmeye çalışıyor?” ifadelerini kullandılar.

DAHA FAZLA ÇAY ALDIK YALANI!

Genel müdürün sürekli, ‘geçen yıldan daha fazla çay aldık’ yalanıyla kamuoyunu aldatmaya devam ettiğini söyleyen üreticiler, “Geçen yıl Mayıs ayında çay mı aldın da bu yıl ondan daha çok aldığını iddia ediyorsun? Bu yıl çay erken geldi. Geçen yıl mayıs ayının sonunda çay almaya başlayan Çaykur bu yıl Mayıs başında sezonu açtı. Genel müdür elma ile armudu toplayıp, ‘bu sezon geçen yıldan daha fazla çay aldık’ diye kamuoyunu aldatmasın. Mayıs ayında geçen yıl kaç gün çay almış, bu yıl kaç gün çay almış? Genel müdür bunu açıklasın. Çaykur, Çaykur olalı böyle kuyruklu yalanlara hiç şahit olmamıştı. Genel müdür, televizyon televizyon dolaşıp, milletin gözüne baka baka yalan konuşuyor ve ne hazindir ki üstelik biri de bakan olan 3 vekil bu durumlara seyirci kalıyor. Üreticinin çektiği eziyeti görmüyorlar mı?” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.