Sosyal Medya

KÜLTÜR&SANAT

Rize Vakfi 2 Mart'ı Volkan KONAK'la Kutladı

İSTANBUL-Maslak TİM Kongre kültür merkezi salonlarında yapılan kutlama törenine Rize Vakfi üyeleri ile birlikte seçkin iş adamları, sanat, siyaset dünyasından bir çok konukların katıldığı gecede son günlerin en sivri dilli sanatçı Kuzeyin oğlu Volkan KONAK üçüncü yılda üçüncü defa sahne aldı.Haber-Foto: Tulin Karaali (ÖZEL HABERİ )

 

Gecede Bir konuşma yapan Vakif Başkanı Orhan Keçeli ömrümüz vefa ettiğince her yıl 2 Mart günü Rize’nin kurtuluşu burada her yıl yapılan gelenek olarak yapılacaktır. Bu geleneği devam etmeye devam edeceğiz. Burada bulunduğunuz ve bu akşam buraya gelme zahmetinde bulunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Buğun Vakfimizin kuruluşunun 23.ncü yıldönümü,Allah bu Vakfi kuran ağabeylerimizden ve kurucu üyelerimizden ve bu güne kadar gelmesinde emeği geçenlerden razı olsun.Vakfin temel amacı eğitime sınırsız destek olmaktır.Bu konuda gerek üyelerimiz gerekse sponsorlarımız gerekli desteği göstermekte,onlara da teşekkür ediyorum.Rize’nin kurtulmasından tam 94 yıl geçmiş ve bu günlere gelmişiz.Diliyorum ki Allahtan bizlere bir daha kurtuluş mücadelesi günlerini yaşatmasın” dedi.

              Gecede bir konuşma yapan Vali Mutlu, İstanbul'da böyle anlamlı bir geceyi kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, soğuk havaya rağmen salonu dolduran Rizeli'lere teşekkür etti.

              Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yıllardır eğitime verdiği destek için teşekkür eden Mutlu, Rize'nin kurtuluşunun 94. yılında üç ayrı gururu bir arada yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: "Birinci gurur kaynağım üzerinde yaşadığımız cennet vatanımda binlerce yıl özgür ve bağımsız yaşamamızdır. Aziz hemşerilerim   gurur  kaynağımsımız olmuştur., Rize şehrimle gurur duyuyorum. Rizeli hemşerilerim ülkenin daha iyi noktaya gelmesi için siyasette, sağlıkta, turizmde sanayide ve daha bir çok alanda güzel şeyler yaptı. Rizeli olmak, Karadenizli olmak bizlerin kıvanç kaynağıdır. Nasıl ki Atamızın bizlere söylediği “Türk,Öğün,Çalış,Güven sözünu Rizeli hemşerilerimde kendileri için söyleme ve kendileri ile öğünme kakına sahiptirler.Buda onların gurur kaynaklarıdır.”dedi.

Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Keçeli de geceye emek veren tüm sponsorlara teşekkür ederek, vakıf olarak eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Gecede, Volkan Konak da sahne aldı. Karadeniz müziğinden örnekler sunan şarkıcı, Sahnede yaptığı esprileri ile katılımcıları gülmekten geri bırakmadı.
                      Geceye Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın göndermiş olduğu Telgraf ile katılarak Rize’nin kurtuluşunu kutladı.Geceye ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı,Rize Valisi Seyfullah  Hacımüftüoğlu,Rize Mileltvekilleri Nüsret Bayraktar,Hasan KARAL,İstanbul Belediye Başkanı Kadır Topbaş birer mesaj göndererek kutladılar.

 

 Haberlerin detayı Vidolar ve reimler gelecek

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.