Sosyal Medya

Hemşin Baştan Kuruluyor

Hemşin?de 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan Hemşin Kentsel Dönüşüm Projesi için Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete?de yayımlandı.Bakanlar Kurulu kararıyla ‘Kentsel Dönüşüm Alanı’ ilan edilen Hemşin’de çalışmalara hız verildi. Projeyle ilgili açıklamada bulunan Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Proje bölge için çok önemli. Hemşin sadece Rize’nin değil, Doğu Karadeniz’in en önemli turizm merkezlerinden biri olacak” dedi.

Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar, kentsel dönüşüm çalışmalarına Rize Milletvekillerinin destekleri ile aralıksız devam ettiklerini vurgulayarak, “Bu kararla birlikte kentsel dönüşümün önündeki en önemli eşik aşıldı” dedi.

İki etap halinde tamamlanması planlanan Hemşin Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerinde 108 konut ve 45 dükkan yerel mimariye uygun şekilde inşa edilecek.

En önemli aşama geçildi

Seçim öncesinde sıkça dile getirilen Hemşin Kentsel Dönüşüm Projesi’nde en önemli aşama geçildi ve Hemşin bakanlar kurulu kararıyla kentsel dönüşüm alanı olarak belirlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal Hemşin Kentsel Dönüşüm Projesi’nde en önemli aşamanın geçildiğini ve Hemşin’in Doğu Karadeniz’in en özel turizm cazibe merkezi olacağını söyledi. Hemşin için uzun zamandan beri uğraş verdiklerini belirten Karal, “Bu uğraşlarımız bir bir sonuç veriyor ve projelerimiz adım adım hayata geçiyor Hemşin projesi bölgenin en önemli projelerinden biri. Biz de bu önemli projeye en başından beri çok hassasiyetle yaklaşıyoruz. İki etap halinde tamamlamayı hedeflediğimiz Hemşin projesinin ilk etabında 30 dönüm arazi üzerine 108 konut ile 45 dükkân inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar, kentsel dönüşüm alanlarında kamuya ait arazilerin Bakanlar Kurulu kararı ile kamulaştığını belirterek, “Biz de yazışmalarımızı yaptık. Milletvekillerimizin de desteğiyle bu projede bugün çok nemli bir eşiği aşmış bulunuyoruz. Hemşin’i bölgenin en nezih, en modern ilçesi yapmak için çabalıyoruz. Bu aşamadan sonra proje daha da hızlanacak ve artık kısa zamanda yepyeni bir Hemşin kurulacak” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.