Sosyal Medya

NOSTALJİ HABER;(Hemşin Pazar'dan Kurtulmak İstıyor)

1990 Yılında İlçe Olmuştu,Bir çok il ve ilçedede hatta Büyükşehirlerde bile Hemşin'in ilçe olarak yönetime sahip olduğununun bilinmemesi Hemşin'de rahatsızlık yarattı.Bir çok il ve ilçedede hatta Büyükşehirlerde bile Hemşin'in ilçe olarak yönetime sahip olduğununun bilinmemesi Hemşin'de rahatsızlık yarattı.

Bu durumdan şikateçi olan Hemşinliler yaptıkları açıklamada aradan 16 yıl geçmesine rağmen adımızın önüne Pazar isminin eklenerek anılmasından kurtulamadıklarının altını çizerek "Biz artık Hemşinli'yiz" dediler.

Hemşinliler, "Büyükşehirlerimizde nerelisin sorduklarında önce Rizeliyim diyoruz, birinci aşamayı geçiyoruz,geliyoruz ikinci aşamaya neresinden deyilince Hemşin?liyiz dememize rağmen hangı hemşin Çamlıhemşin?mi? Pazarhemşin?mi?" sorusuna muhattap olduklarını belirtti.

Pazar denilmesine veya Pazar?lılara karşı bir antipatıleri olmadığını söyleyen Hemşinliler "Artık bizde hemşin diye anılmayı istıyoruz, yöre derneklerinin ve kurumların ve biz vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyoruz" dediler.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.