Sosyal Medya

BÖLGEHABER

KASTOB'a karşı,KARDEK'le BİSMİLLAH denildi.

KASTOB ve Hasan EKŞİ'ye Bayrak açan KASTOB eski kurucu üyeler Tahsin USTA,Salih Ziya ÇÖRÜT ve Sitkı ADA ile birlikjte hareket olarak ortaya çıkan yeni bir sivil toplum örgütü yapılan Basın açıklaması ile resmen açıklandı.



Trabzon dernekler Federasyonu eski kurucu Başkanı Tahsin Usta başkanlığında KARDEK (Karadeniz Dernekler Konfederasyonu) basına tanıtıldı.

      Zeki AL   İstanbul

Basın toplantısına Giresun Sonhaber,Giresunaktuel ve Belçika Yenihaber?den Zeki Al,Giresun Medya Platformu Başkanı Ali Şükrü Kara, Göreleses Gazetesi Oğuzhan Kılıçarslan, Şebin Medya Sadi Toygar, İstanbul Karadeniz Gözde Gazetesi Sahibi Muzaffer Sürmen,Piraziz TV sahibi Orhan Başoğlu, Medya Karadeniz?den Dursun Ali Yılmaz,Trabzon Taka Gazetesi?nden Zeki Gökçe,Karadeniz Günebakış İst.Sorumlusu Bülent Şirin,Gurbetçi Giresun Gazetesi Gökhan Aralık katıldılar.Ayrıca Mavi Karadeniz TV ve Tempo TV yanında yerel kanallarda çekim yaptılar..

 

   Kurucu Federasyon yönetiminden Tahsin Usta,Harun Özdemir,İsmail Keskin (Trabzon),Sıtkı Ada,Ethem Bakar,Halil İbrahim Türkyılmaz (Giresun) ,Sabri Çelebi,Salih Ziya Cörüt,Rıza Altaylı (Ordu),Tahsin Söğüt,Vahit Olgun (Gümüşhane),Metin Kar (Artvin) ile İsmail Aktaş,Kemal Bektaş (Amasya) hazır bulundular..

   KARDEK Kurucu Başkanı Tahsin Usta; ?KARDEK Karadeniz?i kucaklayacak,yurdumuzun diğer dernekler ile kardeş olacak,bölgemize  ekonomik katkı sağlayacak projeler üretecektir?diyerek,başkanılığın da dönüşümlü olacağını belirterek,bu kurumun demokratik olacağını,hiçbir STÖ karşıtı olmayacağını,tamamen kendi bölgesine hitap ederek hizmet vereceğini belirtti.

 İstanbul Altunizade Kültür Merkezi?nde kurucu ileri Trabzon,Artvin,Giresun,Ordu,Gümüşhane ve Amasya Dernekler Federasyonunu temsilcilerinin hazır bulunduğu tanıtıma çok sayıda basın mensubu da katıldı.  

İllerin Kurucu Delegeleri ise şöyle sıralandı?.

          KARDEK Trabzon Delegasyonu

01- Tahsin USTA             ( Trabzon Dern.Fed.Kur.Baş.Çarşıbaşı İlçesi Der.B.)

02-  İsmail KESKİN          (Arsin Der.Fed.B.- İstanbul bakkallar Odası) Başkanı.

03-  Mehmet Ali CANDAŞ  (Harita kad. Müh.Odası İstanbul Eski Başkanı)

04-  Muammer AYDIN        (İstanbul Barosu Başkanı)

05-  Tayfun  KAHYAO?LU   (Şişli Bel.Başkan yardımcısı)

06-  Seyfi ERBAŞ              (Trabzon Kültür Der. ( Beşiktaş) Başkanı)

07-  Mehmet KORKUT       (İş Adamı)

08-  Hilmi TÜRKMEN          ( Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı)

09-  Harun ÖZDEMİR         (ŞALFED Kurucu başkanı)

10- M.Zeki ÇAKIR             (Mali Müşavir- Müteahhit )

11- Eyüp MUHÇU              (Mimarlar Odası Genel Başkanı)

12- Şahin ÇAKIR               (Yomra Dernek Başkanı)

13- Haydar DULKADİRO?LU  (Sürmene  Dernek Başkanı)

14- Cemil CANDAŞ             (Kültür tab.Varl.Koruma kurul Üy.)

15- Faruk ÇEBİ                  ( Eski İstanbuıl Orman Bölge Müdürü)

KARDEK Giresun Delegasyonu;

01-Sıtkı Ada                      (GİRDEF Bşk)

02-Ethem Bakar                (Gazeteci Yazar-TV proğram Yapımcısı)

03-Ahmet Gürsoy              ( GÜ Espiye MYO Müdürü)

04-Mustafa Cici                 (TV Proğram yapımcısı-Gazeteci )

05-Ali Zafer Topşir             (Afet İşleri Eski Gn.Md.Arde Uzmanı)

06-Zeki AL                        (Emekli Öğretmen-Gazeteci Yazar)

07-Veysel Akalın                (İş adamı)

08-Eyüp Çiftçi                    (CHP Giresun İl Gn. Mec.Grup Bşk.)

09-İsmail Aslan                  (Yeminli Mali Müşavir)

10-Selvi Çavuşoğlu             (Reklamcı)

11-Orhan Başoğlu               ( Piraziz TV Sahibi)

12-Halil İbrahim Türkyılmaz    (Avukat)

13-Çınar Çetinkaya             (Yük.Elektirk Mühendisi)

14-Nazmi Güler                  (Esenler Belelediyesi .Özel Kalem Md.)

15-Kamil Sakal                   (TİRDEF Gn.Bşk.Yrd.İşadamı)

KARDEK Ordu Delegasyonu :    

01-Sabri Çelebi           (ORDEF Bşk.)

02-Salih Ziya Cörüt      (ORDEF eski Bşk.Emlakçı)

03-İsmet Dizdar          (Porf.Dr.)

04-Nejat Köksal          (Doç.Dr.)

05-Necip Öztürk          (İnş.Yük.Müh.)

06-Rıza Altaylı             (Eski Bel .Bşk.Esenyurt Bel.Başkan Danışmanı)

07-H.Necip Alata          (Gazeteci)

08-Ömer Bolat            (Gazeteci)

09-Hüseyin Akbaş       (Mütaahhit)

10-Pınar Esenyurt       (Avukat)

11-Hikmet Melek         (İş adamı)

12-Abdullah Güngör,

13-Ayhan Doğan

KARDEK Amasya delegasyonu:

1-İsmail Aktaş,

2-Kemal Bektaş,

3-Ali Koçak,

4-Galip Öztürk,

5-Satılmış Dede,

6-Yavuz Dincer

 

Video eklenecek

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.