Sosyal Medya

BÖLGEHABER

Törenle kaybedecek zamanımız yok

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, habersiz olarak dün Rize'ye gelerek görevine başladı. Tören yapılmasına izin vermedi.RİZE- Son Valiler Kararnamesi ile Rize'ye atanan Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun dün görevine başladı.
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hacımüftüoğlu, Rize'de görev yaptığı süre içerisinde Rizeliler'in görüşlerine önem vereceğini söyledi.
Hacımüftüoğlu, şöyle konuştu: "Kendi memleketime geldiğim için gerçekten mutluyum. Rize yakından tanıdığım, insanları ile kolaylıkla dostluk kurabildiğim, belkide en yakın olduğum arkadaşlarımın olduğu il diyebilirim. Temennim o ki, Rize halkının desteği ile çok kıymetli hemşehrilerimin katkılarıyla
Rize'nin üstesinden gelmesi lazım gelen problemlerini hep birlikte çözeriz. Bu tek başına bir valinin yapacağı veya kadrosunun yapacağı bir iş değildir. Birlikte olursak bunu başarabiliriz?
E?İTİME İŞARET ETTİ
Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize'ye gelmeden önce Rize ile ilgili yaptığı incelemelerde eğitim noktasındaki eksiklikleri fark ettiğini belirterek şunları söyledi: "Rize'de eğitim kalitesinin, özellikle öğrencilerin Türkiye'deki yarışma sınavlarında gösterdikleri performansın yetersizliği dikkatimi çekti. Hep beraber gayret ederek rekabetçi ortam içerisinde Rizeli genç kardeşlerimizin, okul çağındaki kardeşlerimizin Türkiye standartlarına paralel veya üstünde bir eğitim kalitesine kavuşmalarını sağlamak esas amacım olacaktır."
YAPILACAK ÇOK İŞ VAR
Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, karşılama ve uğurlama törenlerini sevmediğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Yapacak çok işimiz var. Karşılama ve uğurlama törenlerinde kaybedecek zamanımız yok. Geçmişten beri bunu düşünüyordum. Eğer böyle bir görev olursa nasıl başlarım diye. Bunu tahakkuk ettirdiğim için de mutluyum. Katılamayanlar üzülürdü, katılanlar bunu ayrıcalık sayabilirdi. Kimseye böyle bir imkan tanımamış olduk. Hiç kimsenin tercihini de tenkit edecek halde değilim. Karşılama da
doğrudur. Törenler yapmakta doğrudur. Yaptırmamakta doğrudur? dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.