Sosyal Medya

GÜNCEL

İşte Anadolu yakasının metrosu

Anadolu yakasının ilk metro tüneli tamamlanmak üzere. Kartal ile Kadıköy arasını 29 dakikaya inecek.İstanbul'da Kartal ile Kadıköy arasını 29 dakikaya indirecek metro hattı 2011'de bitiyor.

Marmaray'ın da devreye girmesiyle Kartal'dan Taksim'e 57, Sarıyer ve Atatürk Havalimanı'na 79 dakikada gidilebilecek.

İstanbul'da Kadıköy-Kartal metrosunun deneme sürüşlerinin 2010'da başlaması planlanıyor.

Günde 1 milyon yolcu taşıması beklenen metro hattı, 2011 yılında hizmete girecek ve Kadıköy ile Kartal arasını 29 dakikaya indirecek.

Uzunluğu 22 kilometreden fazla olan Kadıköy-Kartal metro hattının kazı çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. 16 istasyonlu planlanan metro hattında 13 istasyonun inşaat çalışmaları ise sürüyor.

Metro inşaatında 2 bin 450 kişi 24 saat esasına göre çalışıyor ve günde 150 metreye varan kazılar yapılıyor. ''Köstebek'' olarak bilinen 4 TBM makinesiyle yerin altı karşılıklı kazılıyor.

Kadıköy-Kartal metro hattı Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İstasyonu'nda Marmaray ve banliyö hattıyla, Kozyatağı istasyonunda Dudullu-Bostancı metro hattıyla Kaynarca İstasyonu'nda ise Pendik-Sabiha Gökçen Havaalanı-Sultanbeyli metro hattıyla birleşecek.

İstanbul'da Marmaray'ın da devreye girmesiyle Kartal'dan Sarıyer'e ve Atatürk Havalimanı'na 79, Taksim'e 57, Yenikapı'ya 49, otogara ise 60 dakikada gidilebilecek.

Kadıköy-Kartal metro hattı 1 milyar 340 milyon dolara mal olacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.