Sosyal Medya

Çeçen Zulmüne Soy Kırım Mahkemesi İstemi

IPP NEWS,Çeçen halkına soy kırım uygulandığını söyledi ve ulusal mahkeme istedi.Ticari olmayan Amerikan kuruluşu "Uluslararası Fotoğraf ve Video Haberleri Amerika Birleşik Devletleri (IPV News USA): Rusya Federasyonu' nun üst düzey siyasi ve askeri liderlerinin Kafkasya' da işlenen soykırım suçundan dolayı yargılanması gerektiğini belirterek dünyaya çağrıda bulundu.
 
Uluslararası Fotoğraf ve Video Haberleri kuruluşundan yapılan çağrıda, bugün Kafkasya' da ve özellikle Çeçenya' da devam eden soykırım suçunun sorumluları mutlaka uluslararası bağımsız mahkemelerce yargılanmalıdır. Bu hususta konuyla ilgili özel bir mahkemenin kurulması için tüm uluslararası kuruluşlara, medyaya, devletlere çağrıda bulunuldu. Çağrıda soykırıma maruz kalan, filtrasyon kamplarında tutulan, işkence gören, tecavüze uğrayan halkın hukuki temsilcileri olarak Çeçen Cumhuriyeti İchkeria Hükümeti' nin olduğu vurgulandı.
 
Amerikan kuruluşu IVP News' in bu çağrısından çok daha önce çalışmalar yürüten Çeçen Cumhuriyeti İchkeria Hükümeti temsilcileri, Rus-Çeçen Dostluk Komitesi ve çeşitli insan hakları kuruluşları ile insan hakları savunucuları konuyla ilgili olarak 5 Haziran günü Finlandiya' nın başkenti Helsinki' de biraraya gelmiş ve Çeçenya' da Rusya Federasyonu tarafından işlenen suçların sorumlularının yargılanması için Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi kurulması kararını alarak, suçlulardan bazılarının dosyaları paylaşılmıştı.  
 
Kafdağı İnternet Portalı olarak böylesi onurlu bir mücadelede destek veren IVP News yetkililerine, Rus-Çeçen Dostluk Komitesi üyelerine ve diğer tüm duyarlı dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.