Sosyal Medya

Çeçenya'dan Mesaj Var

Komutan Abdullah'ın mesajı...Komutan Abdullah tan bahar ve yaz aylarında artışa geçen Çeçenistan da ki direnişle ilgili haberler var. Komutan Abdullah ın Çeçenistan da yaşananlarla ilgili yapmış olduğu açıklamaların bir kısmında şu sözlere yer vermektedir.

Bilindiği gibi ÇİC Askeri Şu ra sı her fırsatta direnişin zafere kadar süreceğini ve en az eskisi kadar güçlü olacağını ve zaferlerle dolu günlerin yaklaştığını ilan etmekteydi.

İçerisinde olduğumuz yaz aylarında Çeçenistan ın genelinde şehir ve dağlarında mücahidlerin başarılı operasyonları göze çarpmaktadır. Son günlerde dağlık bölgeler özellikle Vedeno, Nojay-Yurt, İtum-Kali, Şatoy, Kurçhaloy, Açkhoy-Martan, Urus-Martan bölgelerinde işgalci ve işbirlikçilerine kayıplar verdirilmiş ve bölgelerde kontrol mücahitlerin inisiyatifine geçmiştir. Bu bölgelerde işgalci güçler rahatça hareket edemez hale gelmiştir.

Yapılan operasyonlar sırasında elbette ki şehidlerimiz olmaktadır ve olacaktır da.. Şehidlerimizin kanı bizim direnişimize ayrı bir güç vermekte ve mücadelemizi değerli kılmaktadır. İnşallah direnişimizi engellemek isteyen ve onu görmek istemeyenler sesimizin ve gücümüzün daha da yükselmesine engel olamayacaklardır. Zafer e giden yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Allah ın yardımının ve zaferin yakın olduğuna inanıyor ve ilan ediyoruz.

Özellikle dağlık bölgelerde hâkimiyetini kaybeden işgalciler şehirlerde de artan direnişi bastırmak için büyük bir güç kullanarak yeni zulümler yapma hesapları içersinde olduğu bilinmektedir. Bunun için tüm maddi güçlerini silahlarını ve askeri güçlerini harcamaktadırlar. Ama onların sonunu Allah bizlere bildirmiştir.

Şüphesiz ki Allah yolundan alıkoymak için mallarını harcayanlar, onu yine harcayacaklar, sonra bu kendilerine yürek acısı olacak, nihayet mağlup olacaklar. Küfürlerinde ısrar edenler toplanıp cehenneme sürülecekler. Enfal suresi ayet?36

Allah yolundan alıkoymak isteyenler bu kadar gayret gösteriyorsa, Biz Allah ın rızasını kazanmak ve kardeşlerinin acısını dindirmek isteyen Müslümanlar olarak ne kadar çok çalışmamız gerektiği malumunuzdur.

İçerisinde bulunduğumuz üç aylar ve yaklaşan Ramazan ayı yapacağımız hayırların misliyle karşılık bulacağı değerli aylardır. Bu aylarda sizlerin dua ve gayretlerinizi biraz daha arttırmanızı sizlerden Allah için isterken inşallah bizlerin zaferleri de size bu ayların hediyesi olacaktır. Yapılanmamız, çalışmalarımız ve programlarımız Allah ın izniyle başarıyla tamamlanma noktasındadır. Bundan Sonra Rabbimizin yüzlerimizi güldürecek sevinçli zaferleri hepimize göstereceğini ümit etmekteyiz.

Dualarınızla ve gayretlerinizle bizimle olmaya devam ediniz.. Güzel günlerin geleceği günler inşallah yaklaşmaktadır.

Allah sizleri ve bizleri yolundan ayırmasın. Rızasına uygun hareket etmeyi hepimize nasip etsin. Rabbim yolunda yaşamayı ve ölmeyi hepimize sevimli kılsın. Bizlerin canlarını katına razı olduğu kullardan şehidler olarak alsın. ÂMİN

Sizleri Allah için seven ve dualarında her zaman size yer veren Kardeşiniz Abdullah

alkavkaz

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.