Sosyal Medya

GÜNCEL

Ekonomik krize karşı yeni önlem

Başbakan Erdoğan önlemlere bir yenisinin eklendiğini açıkladı. Buna göre kredi garanti fonuna hazine yaklaşık 1 katrilyon lira aktaracak.Başbakan Erdoğan önlemlere bir yenisinin eklendiğini açıkladı. Buna göre kredi garanti fonuna hazine yaklaşık 1 katrilyon lira aktaracak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ekonomik krize karşı alınan önlemlere bir yenisinin daha eklendiğini açıkladı.

Buna göre kredi garanti fonuna hazine yaklaşık 1 katrilyon lira aktaracak.

Uygulamanın detayları pazartesi günü yapılması planlanan Bakanlar Kurulu toplantısında netleştirilecek.

Özel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan, küresel ekonomik krize karşı Türkiye'de bugüne kadar 53 önlemi uygulamaya koyduklarını hatırlattı.


Yeni bir önlemi daha devreye sokacaklarını belirten Erdoğan, kredi garanti fonuna hazine tarafından aktarılacak 1 katrilyon liranın bankacılık sektörünü canlandıracağını kaydetti.

"Nisan'da Önemli Gelişmeler Olabilir"

IMF ile görüşmelerde sorunun büyük ölçüde aşıldığını da bildiren Erdoğan, "Nisan ayı içinde önemli gelişmeler olabilir" diye konuştu.

Önümüzdeki hafta Londra'da düzenlenecek G-20 toplantıları sırasında IMF Başkanı ile bir araya geleceğini belirten Erdoğan, eğer burada olumlu bir gelişme olursa dönüşte IMF heyetini davet edebileceklerini söyledi.( Önce Vatan Gazetesi ) - 30/03/2009

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.