Sosyal Medya

BÖLGEHABER

Esen'e veda yemeği düzenlendi

Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanan Rize Valisi Kasım Esen, ''Başım dik, alnım açık olarak buradan ayrılıyorum'' dedi. 

Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanan Rize Valisi Kasım Esen, ''Başım dik, alnım açık olarak buradan ayrılıyorum'' dedi. 

     Esen için Rize Öğretmenevinde düzenlenen veda yemeğine Rize Garnizon Komutanı Albay Erol Çelik, Rize Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Özkorul, daire müdürleri ile valilik çalışanları katıldı.
     Esen, burada yaptığı konuşmada, çağdaş bir Türkiye'yi Rize'de hayata geçirmeye çalıştığını belirterek, ''Birlik ve beraberlik sağlanır, kin ve nefret yerin dibine gömülürse mutlu bir Rize görebiliriz. İlde huzurun sağlanması için her zaman polis ve jandarma teşkilatlarımızın yanında oldum. Başım dik, alnım açık olarak buradan ayrılıyorum'' dedi.
     Rize'de görev yaptığı dönemde bir şey başarıldıysa bunu çalışanları ile hep birlikte başardıklarını ifade eden Esen, her zaman birlikte yönetim ilkesini savunarak yöneticilik yaptığını, farklı bir otorite yönteminden uzak durduğunu söyledi.
     İnziva dönemlerinin belki bir yenileme dönemi olabileceğini dile getiren Esen, ''İnsanların günlerinden çok geceleri önemlidir. Bu gecelerde nefsi ile hesaplaşabilen, insanlar için ne yapabileceğini düşünen bu ülkeye faydalı olabilecektir. Ben hangi mevkide olursa olsun her zaman bu ülkeye hizmet etmeyi kendime şeref bildim'' diye konuştu.
     Vali Esen'in görev süresinde yaptığı çalışmalarla ilgili slayt gösterisinin sunulduğu veda yemeğinde daha sonra çalışanlar adına Vali Yardımcısı Hasan Kayhan tarafından Esen'e çeşitli hediyeler sunuldu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.