Sosyal Medya

"Şehadete İnanan Bir Millet Asla Esir Olmaz"

Tahran Şehit Komutanlar Semineri koordine heyetini kabulünde konuşan Ahmedinejad...Ahmedinejad, bugün siyasi sorunların temelinde, şehadet ve fedakarlık kültüründen uzaklaşmanın bulunduğunu söyledi.

İslâmi İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bir milletin en iyi savunma mekanizmasının şehadet aşkı ve inancı olduğunu söyledi. Şehadete inanan bir milletin asla esir olmayacağı, yenilmeyeceği ve zillete düşmeyeceğini söyleyen Ahmedinejad, ?Yenilgi yalnızca maddi dünyada vardır, manevi dünyada ise o yenilgi değildir? dedi.

Tahran Şehit Komutanlar Semineri koordine heyetini kabulünde İran milletinin şehadet kültürü ve aşkına temas eden Ahmedinejad, bugün siyasi sorunların temelinde, şehadet ve fedakarlık kültüründen uzaklaşmanın bulunduğunu söyledi. İranlı şehitlerin zorunlu savaş (İran-Irak Savaşı) döneminde her birinin İran milletine önemli dersler verdiklerini hatırlatan İslâmi İran Cumhurbaşkanı, bugün İran milleti ve devletinin yolunun da gerçekte Allah yolunda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerin yolunu sürdürmek olduğunu söyledi.
Şehitlerin izzet ve adalet bayrağının yere düşmemesi için canlarını düşmana siper ettiklerini belirten Ahmedinejad, ?Bugün şehitler bütün dünyada mücadeleci hareketler ve insanlar için ilham kaynağı olmuştur? dedi. İran Cumhurbaşkanı, şehitlerden bahsetmenin insanın kerametinden bahsetmek olduğuna vurgu yaparak, ?Şehitlerden bahsetmek toplumun insani ve manevi değerler yönüne gitmesidir? diye konuştu.
Konuşmasında İran?ın nükleer faaliyetleriyle ilgili son yıllarda sürekli gündeme gelmesine de temas eden Ahmedinejad, ?Bu süre içinde birçoğunun imtihanını iyi ve kötü şekilde verdiği, kimlerin hakikatten ve gerçekten yana olduğu, kimlerin de düşmanlık ve zulümden yana olduğu ortaya çıktı. Kimlerin kanunsuz girişimlerde bulunduğu, kimin de hakkı için çaba gösterdiği tarihe geçti? şeklinde konuştu.
Ahmedinejad, nükleer konuda İran?ın bazı komşularını ima ederek şöyle devam etti: ?Komşulardan bazıları bize yardım etmenin ötesinde düşmanlık ettiler, ama dünyanın diğer uzak noktalarında bile Müslüman olmayanların bize nükleer konuda destek vermesi hakikatin bir ispatıdır.?

Vakit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.