Sosyal Medya

BÖLGEHABER

ÇAYKUR, Bayileri ile Buluştu

ÇAYKUR, Ülke genelindeki 181 bayisi ile Rize?de buluştu.ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, ÇAYKURun Türkiye genelindeki 181 bayisi ile birlikte 2008 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. 
    

ÇAYKUR Genel Müdürlüğündeki toplantıda konuşan Yüce, çayın bölge için çok büyük anlam ifade ettiğini belirterek, Çay bizim yaşam tarzımız ve hayat kaynağımızdır. Bölgenin olmazsa olmazıdır. Dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içecek olarak bizim can damarımızdır dedi. 


     Türkiyenin bu pazarda yaş ve kuru çay üretiminde beşinci, tüketimde yılda 2,3 kilogram ile dördüncü olarak yerini aldığını ifade eden Yüce, 765 bin dekar çaylık alanda 1 milyon üretici yaklaşık 25 bin dolaylı çalışanı ile Türkiyenin en önemli istihdam alanı olmayı başarmıştır diye konuştu. 


     ÇAYKURun pazarlama ağını son dönemde ciddi anlamda geliştirdiğini kaydeden Yüce, şunları söyledi:
     Pazarın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. 2004 yılında 95 bin ton kuru çay pazarlarken, 2007 yılında 117 bin ton kuru çay satışı gerçekleştirdik. Pazara hükmedemediğimiz zaman ürettiğimiz malın anlam ifade etmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Fakat, ÇAYKUR üretim ve pazarlama anlamında çok ciddi bir denge sağlamış ve bu yolla büyümeye devam etmektedir. 
   

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.