Sosyal Medya

Giresun

OR-Gİ rüyamız gerçek oluyor

Giresun ve Ordulular'ın yıllardır dört gözle beklediği ORGİ Havaalanı işimiz nihayet gerçekleşiyor. AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin son yapılan seçim öncesi “En büyük projem” dediği ORGİ Havaalanı konusunda aylardan bu yana Ankara'da sürdürdüğü temaslar meyvesini nihayetGiresun ve Ordulular'ın yıllardır dört gözle beklediği ORGİ Havaalanı işimiz nihayet gerçekleşiyor. AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin son yapılan seçim öncesi “En büyük projem” dediği ORGİ Havaalanı konusunda aylardan bu yana Ankara'da sürdürdüğü temaslar meyvesini nihayet vermeye başladı.

Canikli'nin davetlisi olarak bir  süre önce Giresun'a gelen  Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in, ORGİ havaalanı ile ilgili olarak olumlu görüş bildirdiği ve Giresun ile Ordu'nun böyle bir havaalanına ihtiyacı bulunduğunu ilgili mevkilere ilettiği öğrenildi. Şimşek'in ORGİ havaalanı konusunda etkin bir çalışma başlattığı da haber alındı.
AK Parti Grup başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli konuya ilişkin olarak Yeşilgiresun'a verdiği bilgide ?Sayın bakan ORGİ havaalanı ile ilgili çalışmanın bir an önce başlatılması yönünde gerekli yerlere talimatlarını verdi. Kendiside ORGİ havaalanını çok istiyor? dedi.
İLETİŞİM LİSESİ AÇILIYOR, 6 İLÇEYE 3 MİLYON YTL LİK YATIRIM
Yarın Giresun'a gelerek Kümbet yayla Şenliği ile Görele Kemençe Festivaline katılacak olan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli yine eli dolu geliyor. Canikli, 20082009 öğretim yılında Giresun merkezde İletişim Lisesinin öğrenime başlayacağını bunun içinde Fatih İlköğretim Okulu  binasından yararlanılacağını söyledi. Canikli, Giresun İletişim Lisesine bu sene ilk kez toplam ön kayıtla 60 öğrenci alınacağını bu öğrencilerin 30'unun radyo, 30'unun ise Televizyon alanında öğrenim göreceğini söyledi.
Canikli, Giresun il genelinde 6 ilçeden 16 köy ve 7 mahallenin  yararlanacağı ve DSİ tarafından yapılacak olan taşkından koruma projesi kapsamındaki faaliyetler için ise Çevre Bakanlığından 3 milyon YTL lik ödenek çıkarıldığını, bu paranın DSİ emrindeki hesaplara aktarıldığını belirtti. Taşkından koruma projesinin 480 hektarlık bir alanda olacağı da vurgulandı.
Öte yandan Giresun'a yapılacak olan 7500 seyirci kapasiteli 2.Kapalı Spor Salonu için ise yer arayışları sürdürülüyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.