Sosyal Medya

POLİTİKA

CHP'de Toplu İstifa Şoku

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Vakfıkebir ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe başkanının da bulunduğu 31 kişi,20 yıl ilçe başkanlığı yaptığını belirten CHP Vakfıkebir eski ilçe başkanı Zülküf Çavdar, CHP'nin çizgisinden saptığını söyledi. Çavdar, istifalarında Genel Sekreter Önder Sav'ın Hz. Muhammed (SAV) ve hac ibadeti konusunda sarf ettiği çirkin sözlerinin de etkili olduğunu belirtti.

CHP'nin Türkiye'yi kuran ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir parti olduğunu ifade eden Çavdar, partinin şu anda bu çizgisinden saptığını, sosyal demokrat ilkesinin kaybolduğunu savundu. 20 yıl ilçe başkanlığı yaptığını hatırlatan Çavdar, "CHP'nin gidişatı iyi değil. Parti çizgisinden sapmış durumda. Adeta lanetlenmiş bir duruma düştük. Benim yaşım 60, ama hala iktidar olamadık. Bu yönetimle de iktidar olunacağına inanmıyoruz. Son büyük kurultayı da bekledik, ancak gördük ki, yine değişen bir şey yok. 'Türkiye elden gidiyor' diyorlar, ama alternatif olarak yaptıkları hiç bir şey yok. Sadece şikayetlerle, mahkemeye gitmekle bu işler olmaz." diye konuştu.

Genel Sekreter Önder Sav'ın Hz. Muhammed (SAV) ve hac konusunda sarf ettiği çirkin sözlerin de istifalarında etkili olduğuna vurgu yapan Çavdar, "İnsanların inançlarına, adetlerine, geleneklerine saygılı olmaz zorundayız. Fakat partinin genel sekreteri, bir vatandaşa 'Niye hacca gidiyorsun Araplara para kaptırma' diyor. Genel Başkan Deniz Baykal da, bu konuda sessiz kalınca tepkimiz daha da arttı. Biz de arkadaşlarımızla birlikte partimizden istifa ettik." dedi. CİHAN

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.