Sosyal Medya

CHP'li Sav ortalarda yok

Hacca gitmek isteyen Elmadağlı Mustafa Ünal'a 'Araplara para kaptırma, bakarsın Muhammed seni bırakmaz' diyen CHP Genel Sekreteri Önder Sav, gelep tepkiler üzerine kayboldu.Tam 7 gündür kamuoyunun önüne çıkmayan Sav'ın nerede olduğu konusunda da bir bilgiye ulaşılamadı. Sav'ın CHP lideri Deniz Baykal'ın talimatı ile sır olduğu ve 'Kendini unuttur.? dediği öğrenildi.

HALK ÖZÜR BEKLİYOR

Peygamberimize yönelik hakaret içeren ifadeleri nedeniyle tepkilere maruz kalan CHP'li Sav, yaklaşık bir haftadır sırra kadem bastı. Sav, açıklamalarının medyada yer almasından sonra partisinin grup toplantısına da katılmadı. Sav'ın yaptığı açıklamalarla ilgili birçok sivil toplum örgütü ve vatandaşlar cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Sav, 17 Mayıs tarihinde CHP Elmadağ Teşkilatını ziyareti sırasında Mustafa Ünal isimli vatandaşın hacca gitme düşüncesini kendisine iletmesi üzerine alaycı bir üslupla karşı çıkıp, ?Boş ver, Araplara para kaptırma.? diye dalga geçmişti. Bu diyaloğun medyada yer alması üzerine Sav'a karşı kamuoyunda büyük tepki oluştu. Fakat Sav, herkesten köşe bucak kaçarak bunların hiç birine karşılık vermedi. Aradan bir hafta geçmesine rağmen Sav, köşe bucak kaçarken CHP yönetiminden hiçbir düzeltme ve özür açıklaması gelmedi.

En son umrede görmüşler

Yaptığı açıklamanın ardından kayoblan CHP'li önder Sav'ın durmu Ankara kulislerinde ilginç esprile neden oldu. Meclis kulislerinde Önder Sav'ın akibetini soranlara, 'En son umre ziyaretnde görmüşler' cevabı veriliyor. Yine, Sav'ın hac başvurusunda bulunduğu ve yoğun talep nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan torpil istediği de yapılan espriler arasında.

Yeni Şafak

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.